aňuša
21.02.08,10:13
Ahojte,
kto mi vie poradiť ohľadom účtovania vzdelávacích aktivít ?
Jedná sa o kurzy špecializačného štúdia lekárov. Ako doklad je iba pozvánka. Lekár je konateľ a je zamestnancom vlastnej s.r.o.
Ďakujem
Martin Mocko
21.02.08,09:28
Ahojte,
kto mi vie poradiť ohľadom účtovania vzdelávacích aktivít ?
Jedná sa o kurzy špecializačného štúdia lekárov. Ako doklad je iba pozvánka. Lekár je konateľ a je zamestnancom vlastnej s.r.o.
Ďakujem

Konkretizuj otázku. Súvisí školenie (vzdelávanie) s činnosťou SRO? Čo chceš konkrétne zaúčtovať?
Zoltán Kovács
21.02.08,09:34
Tieto školenia sú väčšinou zadarmo. V tomto prípade účtujem iba o nákladoch vzniknutých pri pracovnej ceste. Ako podklad trvania školenia prikladám pozvánky, ale väčšinou požadujem aj nejaké potvrdenie o tom, že skutočne sa zúčastnil na školení.
aňuša
21.02.08,11:03
s.r.o. - zdravotnícke zariadenie. Konateľom je lekár, ktorý sa pravidelne zúčastňuje na školeniach, ktoré sa platia.
Zoltán Kovács
21.02.08,11:18
s.r.o. - zdravotnícke zariadenie. Konateľom je lekár, ktorý sa pravidelne zúčastňuje na školeniach, ktoré sa platia.

V tom prípade doklad by mal byť vystavený na sro a nie na lekára.
mudroš
21.02.08,17:25
Ak ide o cestovné náhrady, tak može byť doklad na lekára. Zúčtuje si ho v rámci CP.
V súvislosti s vzdelávaním lekárov (zdravotníckych pracovníkov) upozorňujem na novelizáciu zákona o dani z príjmov (§ 5 ods. 8 a 9).
Ak sú aj zamestnanci, môžu si odpočítať od základu dane odpočítať úhrady za jeho ďalšie vzdelávanie.
aňuša
22.02.08,05:40
A ak sa to uhrádza cez účet s.r.o.? Ako v tomto prípade zaúčtovať? ( pozvánka je na lekára nie na s.r.o.)
kojur
22.02.08,06:13
Ak ide o cestovné náhrady, tak može byť doklad na lekára. Zúčtuje si ho v rámci CP.
V súvislosti s vzdelávaním lekárov (zdravotníckych pracovníkov) upozorňujem na novelizáciu zákona o dani z príjmov (§ 5 ods. 8 a 9).
Ak sú aj zamestnanci, môžu si odpočítať od základu dane zo závislej činnosti odpočítať úhrady za jeho ďalšie vzdelávanie - ak si ho uhrádzajú sami a nie ich zamestnávateľ.

Pre upresnenie.
Janiela
11.08.09,11:56
Prosím vás, poradí mi niekto. SRO má fa na vzdelávacie aktivity pre zamestnancov v celkovej sume 18 480,- EUR. Jeden zamestnanec - 1540,- €. Nevidí sa mi veľmi účtovať to cez 518. Predsa je to len veľká suma. Poradíte? Žeby nejaký dlhodobý nehmotný majetok?