gabi2
21.02.08,10:32
Ahojte ochotní poraďáci. Prosím o radu, aké výdavky si môže uplatniť znalec?. Viem, že má možnosť si uplatniť 40% alebo jednoduché účtovníctvo.
Môže si dať do nákladov telefón a cestovné náhrady za auto? Už som sa tu dočítala, že reklamu a prenájom priestorov nie, je to tak správne? Ďakujem Vám za všetky rady. Gabi
VladoaKatka
21.02.08,10:13
Ak paušálne výdavky 40% - tak načo výdavky, veď nie si účtovnou jednotkou.

Ak účtovníctvo - tak odvody, PC,kancelárske potreby, literatúra súvisiaca s výkonom znalca, telefon, náhrada za automobil, prenájom priestorov - nechápem, prečo nemôže mať znalec prenájom priestorov, teda nájomné mať v nákladoch?

Ak pri daňovej kontrole dokážeš obhájiť, že výdavky slúžili na "dosiahnutie a udržanie príjmu", tak do nákladov môžeš dať aj "koženú sedačku", ale tá kontrola musí na nej sedieť:D:)
gabi2
22.02.08,06:19
ĎAkujem pekne za radu, vlastne kamoška. Ak dosiahne príjem menej ako 97200 za rok tak nebude musieť platiť sociálku? RZZP musí robiť tiež. Ďakujem
Tanče
22.02.08,06:23
ĎAkujem pekne za radu, vlastne kamoška. Ak dosiahne príjem menej ako 97200 za rok tak nebude musieť platiť sociálku? RZZP musí robiť tiež. Ďakujem

sociálku nemusí, RZZP musí.
Lubica.h
03.04.13,12:06
Ahojte, ešte sem zaradím môj dotaz: môže si znalec. ktorý nemá ŽL, ale vykonáva činnosť podľa par.6 ,vložiť do majetku auto a napr fotoaparát, aby mohol uplatňovať náklady na servis a opravy? Fotoaparát potrebuje k práci. Ďakujem.
Braňo
03.04.13,12:09
samozrejme, že môže.
Mila123
03.04.13,12:16
Ahojte, ešte sem zaradím môj dotaz: môže si znalec. ktorý nemá ŽL, ale vykonáva činnosť podľa par.6 ,vložiť do majetku auto a napr fotoaparát, aby mohol uplatňovať náklady na servis a opravy? Fotoaparát potrebuje k práci. Ďakujem.
znalec svoju činnosť nevykonáva na základe ŽL, to predsa vieš, ale vykonáva na základe iného povolenia, zaradzuje sa jeho príjem do § 6 ods. ods. 2 pís. b , je možné v tomto prípade zaradiť auto do majetku spoločnosti a tiež aj fotoaparát, PC , prevádzkovať kanceláriu, mať zamestnancov a pod.....dokonca je možné aby bol aj platiteľom DPH....
Lubica.h
03.04.13,12:22
ďakujem pekne za odpovede, nebola som si istá, či môže účtovať výdavky a majetok ako u živnostníka. Ešte raz vďaka.
triplex69
02.10.13,16:23
A znalec si môže dať do nákladov PHM iba ak má svoje auto a má zaplatenú cestnú daň?