kika25
18.03.05,08:41
Môžete mi poradiť, či musím viesť v JÚ evidenciu drobného majetku, keď to dávam do režijných nákladov?
Alebo to mám zaúčtovať inde? Napr. ost. príjem ovpl. daň. základ?
Sefcikova
18.03.05,08:43
Môžete mi poradiť, či musím viesť v JÚ evidenciu drobného majetku, keď to dávam do režijných nákladov?
Alebo to mám zaúčtovať inde? Napr. ost. príjem ovpl. daň. základ?

nerozumiem druhej otázke, ak predsa niečo účtuješ do režijných nákladov (drobný majetok do 30000.- je s dobou použiteľnosti dlhšou ako 1 rok) ako môžeš povedať či to máš účtovať ešte napr. ost.príjem ovpl. daň základ??
to s tým predsa nemá nič spoločné

drobný majetok dáš do réžie, potom ho môžeš evidovať na karte drobného majetku plne odpísaného
Zombor
18.03.05,18:38
Ja by som si vytvoril vnutroorganizacny predpis podla toho aka hodnota DDHM je pre mna z hladiska mojich vydavkov vyznamna. Vyznamne hodnoty by som evidoval. Povedzme majetok s hodnotou vyssou ako 5000 Sk. V podstate definicii DDHM vyhovuje aj skleneny pohar za 10 Sk.
ondrejvla
18.03.05,19:33
Ja by som si vytvoril vnutroorganizacny predpis podla toho aka hodnota DDHM je pre mna z hladiska mojich vydavkov vyznamna. Vyznamne hodnoty by som evidoval. Povedzme majetok s hodnotou vyssou ako 5000 Sk. V podstate definicii DDHM vyhovuje aj skleneny pohar za 10 Sk.
Súhlasím so Zomborom.
klocek
20.03.05,12:15
Ale ak si vlastným vnútorným predpisom určíš, že budeš evidovať DHIM-ká napr. od sumy 10 000 Sk a vyššie, potom veci pod túto sumu odpisuješ naraz (ako aj všetky do 30 000 Sk) s tým, že ich už ale neeviduješ a karty DHIM vedieš na DHIM-ká nad 10 000 Sk!
Prakticky by mohol byť urobený vnútorný predpis, že DHIM-ká do 30 000 Sk sa nebudú evidovať a nebolo by to proti zákonu! Pri tomto veľmi záleží akú evidenciu drobného majetku si vyžaduje podnikateľ - majiteľ firmy kde pracuješ. Predpokladám, že ked je to tvoja firma je na mieste určitá účtovná evidencia DHIM (aby bol prehľad, čo by vo firme malo byť, prípadne kde to je, kto to má, či to niekto neodcudzil atd....)