johanka1981
21.02.08,12:15
Ahojte,
nasa spoločnost organizovala firemnu akciu, a zabezpečovala to prostredníctvo cateringovej spoločnosti.
Ta nam vyfakturovala tieto služby aj s DPH. MOžem si uplatnit na to DPH a ako mam chapat ten catering ako službu alebo ako repre? Vdaka
ivoviz
21.02.08,12:58
Ahojte,
nasa spoločnost organizovala firemnu akciu, a zabezpečovala to prostredníctvo cateringovej spoločnosti.
Ta nam vyfakturovala tieto služby aj s DPH. MOžem si uplatnit na to DPH a ako mam chapat ten catering ako službu alebo ako repre? Vdaka
Záleží ako je chápaná "firemná akcia" - ak si to obhájite v rámci daňových výdavkov /predstavenie nových výrobkov, propagácia, školenie, atd ../ tak potom si môžte odpočítať DPH. Ak to je niečo ako stretnutie, ples, zábava, tak potom len repre.
Vladimír Ozimý
21.02.08,13:11
Ahojte,
nasa spoločnost organizovala firemnu akciu, a zabezpečovala to prostredníctvo cateringovej spoločnosti.
Ta nam vyfakturovala tieto služby aj s DPH. MOžem si uplatnit na to DPH a ako mam chapat ten catering ako službu alebo ako repre? Vdaka

ja mám skôr pocit že cateringové služby sú služby súvisiace zo zábavou (vo väčšine - plesy, pohostenie, atd) ...ak pôjde o druh zábavy tam určite nevznikne nárok na odpočet hovorí nám o tom aj § 43 ods. 7
johanka1981
22.02.08,07:53
no islo o uvedenie novej značky na trh, bolo to v nasich priestoroch, pozvaní rozni architekti a obch. partneri a ta cateringova spoločnost zabezpečila jedlo ako jednohubky, víno, prestieranie, pohare a tak.
ivoviz
22.02.08,20:25
no islo o uvedenie novej značky na trh, bolo to v nasich priestoroch, pozvaní rozni architekti a obch. partneri a ta cateringova spoločnost zabezpečila jedlo ako jednohubky, víno, prestieranie, pohare a tak.
Z toho mi vyplýva repre
nika.sum
12.03.09,08:49
Ahoj, ja mam tiez fakturu za catering, je to akcia pracovna, firma za nu vyberala poplatok za ucast. Tiez mam fakturu za nealko napoje na tuto akciu. Obe faktury by mali byt danovo uznatelny vydavok vsak?