Brando
21.02.08,13:04
Ahojte

Ak by som kúpil v Rakúsku tovar (športové oblečenie) v hodnote, napr. za 1500 Eur a viac a chcel by som ho na SVK dalej predávat, musím ho niekde dat preclit, alebo to uz nie je potrebné? Ak to je potrebné, musím to nahlásit vopred, alebo az ked budem mat tovar? A stací mi blocek s pokladne, alebo potrebujem faktúru?:confused: Dakujem vopred za vsetky odpovede.
Monika Kováčová
21.02.08,12:06
bloček z pokladne je faktúra... akokoľvek smiešne to znie...
Tovar sa už v rámci EÚ (od 1.5.2004)nepreclieva

Sledujte si obrat takto nakúpeného tovaru v zmysle Zákona o DPH a následnej povinnej registrácie...
Zoltán Kovács
21.02.08,12:06
Ahojte

Ak by som kúpil v Rakúsku tovar (športové oblečenie) v hodnote, napr. za 1500 Eur a viac a chcel by som ho na SVK dalej predávat, musím ho niekde dat preclit, alebo to uz nie je potrebné? Ak to je potrebné, musím to nahlásit vopred, alebo az ked budem mat tovar? A stací mi blocek s pokladne, alebo potrebujem faktúru?:confused: Dakujem vopred za vsetky odpovede.

V rámci EU clo nie je.
Monika Kováčová
21.02.08,12:09
Sledujte si obrat takto nakúpeného tovaru v zmysle Zákona o DPH a následnej povinnej registrácie...

konkrétne § 7


(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 420 000 Sk.
Brando
21.02.08,17:56
dakujem pekne.
3omega
01.03.08,20:46
konkrétne § 7


(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 420 000 Sk.

Neviem ci tomu rozumiem,preto sa chcem opytat ci to zname to ze ak nenadobudnem tovar z inych clenskych statov v hodnote 420.000Sk,tak potom nemusim podat danovemu uradu ziadost o registraciu?
Monika Kováčová
01.03.08,20:47
ak tú sumu presiahneš, musíš podať žiadosť o registráiu

viď druhý riadok tretie a štvrté slovo

ak tú sumu nepresiahneš, nemusíš žiadať o registráciu z titulu obratu pri nadobudnutí tovaru z iného štátu EÚ
ale to neznamená, že sa nemusíš registrovať ak dosiahneš 1,5 mil obrat (výnosy) za 12 mesiacov