rado8
21.02.08,13:17
Som spoločníkom, konatelom v s.r.o. a chcel by som sa zbavit svojho obchodného podielu z dôvodu nezhod s druhým spoločníkom,tiež konatelom. Dohoda o odplatnom prevode nie je možná, nakoľko druhý spoločník nemá dostatok finančných prostriedkov. Spoločnosť má nehnutelný majetok,v spoločnosti máme podiel 50 na 50 s druhým spoločníkom,ake su možnosti ak ja nemožem a nechcem podnikat dalej vo firme a druhý spoločník vo firme tiež nevytvárá obchodné aktivity.
Bolo mi poradené výstup z sro podaním na sude.Pojednávanie bolo , na sude druha strana suhlasila,sud rozhodol o vytupení z sro.Právoplatnost nie je , lebo teraz sa druhá strana odvolala na krajský sud.Mam dojem že teraz som opet na začiatku , ako získat obch podiel?
AHA
28.02.08,12:23
Skúste bezotplatný prevod ak druhá strana nemá dostatok
fin.prostriedkov.
gokko
24.10.11,07:48
Dobrý deň, nechcem zakladať ďalšiu tému ohľadne obchodného podielu, lebo ich tu je naozaj veľa, ale nenašla som odpoveď na moju otázku. PROSÍM máte niekto skúsenosť ako zistiť cenu obchodného podielu? Je nejaký zaužívaný spôsob ako určiť cenu keď jeden zo spoločníkov chce svoj podiel predať? Čo všetko má vplyv na cenu? ďakujem za všetky názory