vicik
21.02.08,18:41
je to dost surne....
§69 ods. 3 hovori...
Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods. 8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu.

ja - kedze tieto sluzby, o ktorych som hovorila, spadaju do §15 ods. 8 - som si to vysvetlila tak, ze to je potrebne samozdanit... aj ked ide o sluzbu.... alebo to chapem zle...??:eek: - to je otazka na EU

a co sa tyka tretich krajin a sluzieb poskytnutych tretimi krajinami firme v SR...?? tovar sa riesi cez colnicu - to je v poriadku, ale ako je to vlastne so sluzbami...??

dakujem a pekny vecer :o
ivoviz
21.02.08,20:03
je to dost surne....
§69 ods. 3 hovori...
Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods. 8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu.

ja - kedze tieto sluzby, o ktorych som hovorila, spadaju do §15 ods. 8 - som si to vysvetlila tak, ze to je potrebne samozdanit... aj ked ide o sluzbu.... alebo to chapem zle...??:eek: - to je otazka na EU

a co sa tyka tretich krajin a sluzieb poskytnutych tretimi krajinami firme v SR...?? tovar sa riesi cez colnicu - to je v poriadku, ale ako je to vlastne so sluzbami...??

dakujem a pekny vecer :o
§15 ods 8 hovorí o službách a nie o tovare a hej treba odviesť daň a ked ste plátci DPH tak aj odpočítať a týka sa aj tretích krajín.

Tovar z tretích krajín sa rieši cez JCD. Z EU cez samozdanenie.
vicik
22.02.08,09:38
jeee dakujem :)
som rada, ze aspon niekto sa mi ozval... :) ja to totiz presne takto robim, len som zostala v pomykove naposledy... az som sa zlakla..
dakujem pekne a pekny vikend :):):)
ekopo
22.02.08,09:41
A keď to bolo tak súrne, prečo si sa ozvala až teraz? ;)