kamatej
21.02.08,18:33
Som v tom naozaj mierne strateny. Vsade hromada clankov o daneni v zahranici, ale nikde nenachadzam odpovede na moje otazky. Uz som podal jeden prispevok, ale nik neodpovedal.
Zijem a zarabam v Polsku, pracujem na zmluvy a dania ma tu 20 percent ako cudzinca, lebo som si danovu rezidenciu dal pred dvoma rokmi potvrdit na Slovensku. Ak musim danit na Slovensku, danim i tie, v Polsku zdanene prijmi?

Skutocne sa v daneni nevyznam a v Polsku som este nenatrafil na niekoho kto by Slovenskemu uctovnictvu rozumel.
dakujem za akykolvek prispevok
JAJA11
21.02.08,17:40
Som v tom naozaj mierne strateny. Vsade hromada clankov o daneni v zahranici, ale nikde nenachadzam odpovede na moje otazky. Uz som podal jeden prispevok, ale nik neodpovedal.
Zijem a zarabam v Polsku, pracujem na zmluvy a dania ma tu 20 percent ako cudzinca, lebo som si danovu rezidenciu dal pred dvoma rokmi potvrdit na Slovensku. Ak musim danit na Slovensku, danim i tie, v Polsku zdanene prijmi?

Skutocne sa v daneni nevyznam a v Polsku som este nenatrafil na niekoho kto by Slovenskemu uctovnictvu rozumel.
dakujem za akykolvek prispevok

Pri zdaňovaní príjmov si treba pozrieť zmluvu o zamedzení dvoj.zdanenia.
kamatej
21.02.08,17:54
Ako som tak v rychlosti do toho nahliadol -
Nakolko moj celkovy prijem sa vztahuje k clanku 17 znamena to, ze na Slovensku danit tieto prijmy vobev nemusim ??
kamatej
21.02.08,18:05
Slubujem, ze si na to najdem uctovnika, iba musim vediet, jak mam vobec danit a ci to nebude lepsie zdanit v Polsku.
JAJA11
21.02.08,18:08
Slubujem, ze si na to najdem uctovnika, iba musim vediet, jak mam vobec danit a ci to nebude lepsie zdanit v Polsku.

Ja osobne nemám skúsenosti s týmto, ale asi musíte dať všetky príjmy do daň.priznania na Slovensku (keďže ste rezident v SR), ale zároveň si môžete daň odvedenú v Poľsku započítať, t.j. na Slovensku Vám z týchto príjmov nevznikne daňová povinnosť.