JanaF
18.03.05,10:26
Ahojte, vie mi niekto poradit, kde najdem velmi rychlo novu klasifikaciu produkcie k odpisom?
JanaF
18.03.05,10:28
Uz som to nasla, ak to niekto bude potrebovat, tak je to na tejto stranke http://www.zbierka.sk/ciastka.asp?ro=2003&cc=243
aaaaa
08.08.05,10:19
Ahoj, viete mi niekto poradit? preco sa vlastne musia robit odpisy? ak zacnem podnikat ako zivnostnik, kupim si auto.. preco to mam odpisovat? co z toho mam?
Paula
08.08.05,10:23
Ahoj, viete mi niekto poradit? preco sa vlastne musia robit odpisy? ak zacnem podnikat ako zivnostnik, kupim si auto.. preco to mam odpisovat? co z toho mam?O výšku odpisov si znížiš základ dane
Zita5
08.08.05,10:25
Ahoj, viete mi niekto poradit? preco sa vlastne musia robit odpisy? ak zacnem podnikat ako zivnostnik, kupim si auto.. preco to mam odpisovat? co z toho mam?
Ty z toho nemáš nič , ale štát má /ako sa to vezme / .

Proste ak si kúpiš auto , tak jeho nákup nemôžeš dať do nákladov naraz , ale len vo forme odpisov/ pri rešpektovaní zákona o dani z príjmu / . Tieto podľa tabuľky odpisov zaradíš do I.odpisovej skupiny a odpisuješ 4 roky . Čiže tú Tvoju sumu , ktorú zaplatíš za auto premietneš do výdavkov vo forme odpisov v priebehu 4 rokov .
ondrejvla
08.08.05,10:40
Ahoj, viete mi niekto poradit? preco sa vlastne musia robit odpisy? ak zacnem podnikat ako zivnostnik, kupim si auto.. preco to mam odpisovat? co z toho mam?
Ale ty tú sumu za nákup auta nemôžeš dať jednorázovo do nákladov, v peň.denníku to zaúčtuješ ako majetok, to máš len výdaj z pokladne a nie náklad. Formou odpisov si účtuješ odpisy, tzn.náklady a znižuješ základ dane.
Johanka
08.08.05,10:57
Ahoj, viete mi niekto poradit? preco sa vlastne musia robit odpisy? ak zacnem podnikat ako zivnostnik, kupim si auto.. preco to mam odpisovat? co z toho mam?
Odpisy sa musia robiť, lebo to určujú postupy účtovania a tiež Zákon o dani z príjmu.
Pepa
06.03.06,15:59
Potrebujem odobriť a poradiť:
AVIA - 2 odpisová skupina
Nakladač - 3 odpisová skupina
štiepačka dreva / drtička/- je to bez motora - ako pohon slúži traktor - ?
UNIKOM - špeciálne vozidlo - ?
Splachovacie auto - kropička ciest - ?
Zametacie auto - ?
Dobré duše - viete poradiť?
DušanČ
06.03.06,16:19
Ahoj, viete mi niekto poradit? preco sa vlastne musia robit odpisy? ak zacnem podnikat ako zivnostnik, kupim si auto.. preco to mam odpisovat? co z toho mam?

Odpisy určujú akúsi ekonomickú životnosť hmotného a nehmotného majetku. Podľa ekonomickej teórie zákon umožňuje podnikateľskému subjektu tým, že stanovenú výšku odpisov môžeme dať do nákladov, si "šetriť" na reprodukciu uvedeného majetku. Pritom ale odpisovanie nie je povinné, resp. sa môže aj prerušiť.
JankaO
06.03.06,16:49
Potrebujem odobriť a poradiť:
AVIA - 2 odpisová skupina
Nakladač - 3 odpisová skupina
štiepačka dreva / drtička/- je to bez motora - ako pohon slúži traktor - ?1 29.32.65
UNIKOM - špeciálne vozidlo - ? 2 34.10.54
Splachovacie auto - kropička ciest - ? 2 34.10.54
Zametacie auto - ? 2 34.10.54
Dobré duše - viete poradiť?

inak prikladám aj KP
Manual
06.03.06,17:30
Potrebujem odobriť a poradiť:
AVIA - 2 odpisová skupina 1 sk 1-29 34.10.4
Nakladač - 3 odpisová skupina 2 2-52 34.10.54
štiepačka dreva / drtička/- je to bez motora - ako pohon slúži traktor - ? 2 sk 2-26 29.56
UNIKOM - špeciálne vozidlo - ? 2 sk 2-26 29.56
Splachovacie auto - kropička ciest - ? 2 sk 2.52 34.10.4
Zametacie auto - ? 2 sk 2.52 34.10.4
Dobré duše - viete poradiť? Ja by som to zaradil takto:)
Opravujem posledné dve autá na 2 sk. Nemal som všetko po ruke. Ono by bolo treba viac info aj z TP aký účel alebo aký odborný názov tomu zadal výrobca, a na čo doporučuje použitie. Z týchto údajov by som to dal takto. Možno to niekto doplní alebo opraví. Vyberal som to z SW Omega
JankaO
06.03.06,18:04
Potrebujem odobriť a poradiť:
AVIA - 2 odpisová skupina 1 – 29 34.10.4 Motorové vozidlá pre nákladnú dopravu s užitočným zaťažením nad 1,5 t- ak je toto AVIA
Nakladač - 3 odpisová skupina neviem o aký nakladač sa jedná
štiepačka dreva / drtička/- je to bez motora - ako pohon slúži traktor - ?
UNIKOM - špeciálne vozidlo - ?
Splachovacie auto - kropička ciest - ?
Zametacie auto - ?
Dobré duše - viete poradiť?

Doplnila som požadované zeleným
JankaO
06.03.06,18:05
Ja by som to zaradil takto:)


Pod akými číslami KP by ste zaradili?
Manual
06.03.06,19:38
Pod akými číslami KP by ste zaradili?
Janka hore som to doplnil a upravil
Pepa
07.03.06,07:38
Upresňujem a ďakujem Vám obom.
Nakladač - UNC
UNIKOM - náklad. automobil valník skláp.-univerz.komunálny /z TP/
Zametač - špeciálny automobil zametací / z TP/
Kropička - špeciálny automobil splachovací / z TP/.
AVIA - je určite 1 skupina - dostala som karty a tam to majú v 2.:rolleyes: