martines
22.02.08,05:51
Dobry den,
chcel by som sa informovat, ked pri dobrovolnej drazbe domu (z dovodu exekucie) vydrazim nehnutelnost, v ktorej maju povodny majitelia trvali pobyt.

Ake su moznosti ako tychto povodnych majitelov z domu dostat.

Maju nejaky narok povodny majitelia. (napr. zabezpecit im nahradne ubytovanie alebo nieco podobne)

Do kolkych dni "musia" opustit nehnutelnost.

Dakujem
danushka
22.02.08,05:17
Fúha...ťažká téma takto hneď z rána...
JAJA11
22.02.08,06:08
Dobry den,
chcel by som sa informovat, ked pri dobrovolnej drazbe domu (z dovodu exekucie) vydrazim nehnutelnost, v ktorej maju povodny majitelia trvali pobyt.

Ake su moznosti ako tychto povodnych majitelov z domu dostat.

Maju nejaky narok povodny majitelia. (napr. zabezpecit im nahradne ubytovanie alebo nieco podobne)

Do kolkych dni "musia" opustit nehnutelnost.

Dakujem

Naozaj ťažká téma. V dnešnej dobe sa s takýmito ľuďmi už nik nehrá. Ak sa nevysťahujú, prichádza na rad súd a polícia. Nechcela by som však byť majiteľkou takéhoto domu. Bolo by mi tých ľudí ľúto. Zvlášť, keď často dávajú v TV, že prišli o dom podrazom. Ale možno v tomto prípade ide o nezodpovedných ľudí. :mee:
martines
22.02.08,15:07
No ako som si zestil, jedna sa o nezodpovednych. (hypoteka, pozicky z pohotovosti atd.) aj suseda sa tak vyjadrla.

Co sa tyka "Ak sa nevysťahujú, prichádza na rad súd a polícia." To su zdlhave veci ci toto sa riesi relativne rychlo ?

Takze, narok na nahradne ubutovanie nemaju ?
Tanče
22.02.08,15:24
No ako som si zestil, jedna sa o nezodpovednych. (hypoteka, pozicky z pohotovosti atd.) aj suseda sa tak vyjadrla.

Co sa tyka "Ak sa nevysťahujú, prichádza na rad súd a polícia." To su zdlhave veci ci toto sa riesi relativne rychlo ?

Takze, narok na nahradne ubutovanie nemaju ?

mimotemymožno keď ich dobre ubuješ, tak sami odídu....:D:D:D;)
nika17
22.02.08,20:16
Takze, narok na nahradne ubutovanie nemaju ?[/quote]

Urcite nemaju:o
hiker
23.02.08,19:58
No... maju tam len trvaly pobyt alebo su najomcovia? Lebo ak len trvaly pobyt, tak ten zo zakona sam o sebe nezaklada ziadne pravo uzivat danu nehnutelnost a vlastnik bytu moze cloveku, ktory k bytu nema ziadne pravo, trvaly pobyt zrusit. Toto vsak neopravnuje majitela svojpomocne ich vystahovat. V kazdom pripade, aj ked by sa tam zdrziavali bez akejkolvek zmluvy, musel by sa dat navrh na sud na vypratanie bytu a potom prip. navrh na exekucne vypratanie.
martines
26.02.08,14:04
No... maju tam len trvaly pobyt alebo su najomcovia?

no oni momentalne su majitelia s trvalim pobytom v tom dome., a ich dom dala banka (zalozne pravo) do drazby.
nika17
26.02.08,14:16
Takze priklepom licitatora ste sa stali vlastnikom nehnutelnosti Vy( ratam stym, že ste sumu vyplatili)...

Hiker, procesne to teda bude vyzerat tak, ze by mal podat na sud navrh na vykon rozhodnutia (alebo exeketurovi) vypratanim domu na zaklade uznesenia z drazby?? a sud ich vyprata ??