vajhes
22.02.08,09:06
Dobrý deň,

prosím Vás o radu, chcem predať nehnuteľnosť ktorú som nadobudla kúpou v r. 2005 . Nehnuteľnosť som opravila a začala som ju využívať ako nepodnikateľ na prenájom.Teraz v roku 2008 ju chcem predať.Nespĺňam podmienky dva roky trvalý pobyt ,ani nevlastním nehnuteľnosť 5 rokov. V katasri je dom zapísaný ako rodinný dom. Dom predávam cez realitnú kanceláriu, ktorá si bude účtovať províziu. Môžem si od predajnej ceny k zdaneniu odrátať: -Kúpnu cenu za ktorú som si nehnuteĺnosť kúpila
- Doložené bločky za material,ktorý som zabudovala
- Províziu ktorú dám realitnej kancelárii ?
Čo môžem prípadne ešte odrátať ? Predpokladám,že výšku americkej hypotéky ktorú som si na nákup domu zobrala odrátať nemôžem a nepomôže mi ani vypracovanie znaleckého posudku.
betka
22.02.08,10:57
Dobrý deň,

-Kúpnu cenu za ktorú som si nehnuteĺnosť kúpila ano
- Doložené bločky za material,ktorý som zabudovala ano
- Províziu ktorú dám realitnej kancelárii ? ano
Čo môžem prípadne ešte odrátať ? Predpokladám,že výšku americkej hypotéky ktorú som si na nákup domu zobrala odrátať nemôžem a nepomôže mi ani vypracovanie znaleckého posudku.

- osobne by som si odrátala i úroky, kt. som platila za hypotéku, bol to tiež môj výdavok, v súvislosti s obstaraním nehnuteľnosti,
Nati7
25.03.08,22:05
Dobry vecer, prave dnes som sa bola na danovom urade BA IV opytat, ci do obstaravacej ceny bytu mozu ist aj uroky z hypotekarneho uveru, z ktoreho prostriedky sme na jeho kupu pouzili a bolo mi povedane, ze v ZIADNOM pripade tam uroky nesmiem zapocitat, nema to vraj oporu v zakone. Tak ja to radsej nedam !