matulienkao
22.02.08,11:29
Chcela by som sa opýtať a zároveň poradiť.Kúpili sme nehnuteľnosť v obci,v ktorej v súčastnosti bývame,ale na inom súpisnom čísle.T.j napr bývame v obci v dome č 20ale kúpili sme dom č.300
V súčastnosti nám prišla platiť daň za kukanádoby na č.20?Musím zaplatiť daň aj na č.300,i keď tam nebývam?A mám trvalý pobyt na č.20? Ako to je?
Zoltán Kovács
22.02.08,10:34
Chcela by som sa opýtať a zároveň poradiť.Kúpili sme nehnuteľnosť v obci,v ktorej v súčastnosti bývame,ale na inom súpisnom čísle.T.j napr bývame v obci v dome č 20ale kúpili sme dom č.300
V súčastnosti nám prišla platiť daň za kukanádoby na č.20?Musím zaplatiť daň aj na č.300,i keď tam nebývam?A mám trvalý pobyt na č.20? Ako to je?

Podľa mňa nie. Ak nemáš nádobu, nemáš za čo platiť.
Martin Mocko
22.02.08,10:37
Pracoval som na OcU a viem, ze poplatok na komuanlny odpad bol vylucne v kompetencii obce. Obec vyda tzv. VzN (Vseobecne zavazne nariadenie), kde upravi sposob a vysku platby na TKO. Treba ist na obec a vypytat toto VzN a tam sa dozvies viac. Niektore obce mali poplatky na dom, niektore na domacnost alebo na KUKAnadobu...ale vacsina ich potom presla na poplatok za obyvatela na trvalom alebo prechodnom pobyte.