Adrik
22.02.08,11:42
Prosím poradíte mi do jakého řádku ve výkazu DPH se píše dodanění zboží, které jsme bezplatně poskytli zákazníkovi? Něco jako podpora prodeje. Jde o docela vysokou částku. Píše se to do řádku 3 a 4, stejně jako prodané zboží? A vyplňuje se tam i základ daně? V programu jsem to totiž zaúčtovala na 518/343, ale jenom hodnotu odváděné daně, tudíž mi do výstupu pro DPH neleze základ? Děkuji mooooc
Vladimír Ozimý
22.02.08,11:59
bezplatné dodanie tovaru par. 8 ods. 3 222/2004 berie sa to do riadkov 3,4, ak ide o 19 percentné dodanie
Adrik
22.02.08,20:06
Děkuji za odpověď, také si tak myslím. Ale myslíte, že by hrála roli skutečnost, že to zboží, které budeme bezplatně nechávat zákazníkovi, bylo pořízeno z jiného členského státu EU, bylo mi totiž řečeno, že bych to dodanění měla dát do řádku 8?? Nevím jestli jsme udělali dobře, že jsme ho přijali na sklad a samozdanili. Jestli jsme ho neměli příjmout na sklad i s daní?? Vůbec teďka nevím jak to v programu dodanit, aby se mi to dostalo v daňovém přiznání jak do základu tak do hodnoty daně.
Adrik
24.02.08,18:38
Prosím, opravdu někdo nevíte jaký řádek v DP použít?? Zda 3,4 nebo 7,8, když to zboží jsme pořídili z EU a budeme ho dávat dále bezplatně? Zítra je den D a já nevím :mee::mee::mee: