ajula1
18.03.05,11:05
našiel by sa niekto kto by mi skontroloval jednoduché účtovníctvo! prepadol ma strašný pocit že mám všetko zle alebo skor že ja všetko robím úplne jednoducho a to je určite zle. používam alfu a som z nitry!
na cene by sme sa dúfam dohodli!!!
ucetni_fantozzi
18.03.05,10:30
fiiiha, nabor uctovnikov? ale povedal by som, ze dost neskoro - je 18-teho... ;-)))
S21
18.03.05,10:31
a prečo máš taký dojem, alfa to robí veľmi dobre, skús napísať v čom máš pochybnosti
ajula1
18.03.05,10:41
ja viem že je neskoro ale aj tak ...
pochybosti mám vo všetkom proste by som to fakt chcela skontrolovať a poradiť. neni som účtovníčka len to robím mužovi ale teraz ked som objavila tento účtovnícky pokec som fakt vedľa....takže som úplne hotová...
ajula1
18.03.05,10:43
alfa to môže robiť dobre ked ja som z toho vedľa...
ale veľmi by som to fakt chcela vedieť....
S21
18.03.05,10:47
muž je malý živnostník, platca DPH? asi nie, mzdy robí? a v čom vidíš problém? že máš zle nahodené a zatriedené doklady? koľko ich je? totiž, ked ich nie je veľa, tak sa možno niekto ozve, vysoký dátum, to je fakt, robíš odpisy? skús trošku opísať, ja som síce z KE ale možno ti budem vedieť pomôcť aj takto
ajula1
18.03.05,11:23
muž nie je platca DPH je malý živnostník nemáme ani zamestnanca len jedného na dohodu o vykonaní práce. s tým robím každý mesiac zmluvu odvádzam za neho úrazové poistenie a vyplácame mu mesačne 500sk a z toho odvádzam samozrejme daň. to dúfam robím správne.
ale robím všetko jednoducho teda mám len príjmy a výdavky. nevediem anii knihu faktúr čo by som asi mala. my sme robili asi 4 faktúry ale tie som zaevidovala len vo faktúrach. tovar nakupujem asi tak že zoberem si faktúru a zaplatím ju potom osobne o pár dní. ale ja to dávam ako výdavok za tovar v ten den v ktorom bola vyplatená. inak mám väčšinou len klasické bločky.takto všetko účtujem len v peňažnom denníku....
S21
18.03.05,11:43
no s dohodami by nemal byť problém, v exceli si urob Knihu pohľadávok, ale si nahod faktúry do pohľadávávok a vytlač knihu pohľadávok. Faktúry došlé aj ja dávam rovno do pokladne, lebo cez pokladnu sa vsetko uhrádza, BU nemám vôbec. No a takto potom účtuj nadalej. tam nemáš čo pokaziť, len ked máš náhodou také bločky ktoré nevieš či dať alebo nedať do účtovníctva, tak sa poraď
ajula1
18.03.05,11:56
tak myslíš že môžem kľudne odovzdať daňové priznanie teda v podstate príjmy aj výdavky by mi mali sedieť....aj ked nemám tieto faktúry takto evidované.

ale práve som zistila že ked som zrátala z pokladničnej knihy príjmy vyšli mi iné ako čo mi ukazuje alfa teda nahodené a prišla som na to že jeden mesiac ked zrátam denné tržby z poklad.knihy nesedí mi to z mesačnou uzávierkou?
a neni tam žiadne storno...čo s tým?

a ešte sa spýtam odvod dane za toho dohodára mám účtovať v alfe ako?
Zita5
18.03.05,12:00
no s dohodami by nemal byť problém, v exceli si urob Knihu pohľadávok, ale si nahod faktúry do pohľadávávok a vytlač knihu pohľadávok. Faktúry došlé aj ja dávam rovno do pokladne, lebo cez pokladnu sa vsetko uhrádza, BU nemám vôbec. No a takto potom účtuj nadalej. tam nemáš čo pokaziť, len ked máš náhodou také bločky ktoré nevieš či dať alebo nedať do účtovníctva, tak sa poraď


Došlé fa dáva do záväzkov v Alfe pri úhrade v hotovosti si krásne vyberie cez F7 , ktorú potrebuje priradiť k účtovnému prípadu . V Alfe má aj knihu pohľadávok , neviem načo by to bolo treba v exceli . Som z okolia NR ak by mi vyšiel čas , môžeme sa na to pozrieť , ale mám toho ešte strááááááááášne veľa .
S21
18.03.05,12:01
ja by som skontrolovala doklad po doklade, kde sa stala chyba a daň sa účtuje do dane zo mzdy, no neviem presne ako to robí alfa, nemám tu alfu, ja neúčtujem mzdy, ale skúsim pozrieť doma
S21
18.03.05,12:03
ten excel bola jedna z možností, ja tiež tlačím z alfy a záväzky neevidujem, aj tak platím z pokladne
Zita5
18.03.05,12:05
ten excel bola jedna z možností, ja tiež tlačím z alfy a záväzky neevidujem, aj tak platím z pokladne
Pokiaľ máš došlé faktúry , tak ich eviduješ v záväzkoch aj keď ich platíš v hotovosti .
ajula1
18.03.05,12:07
takže musím to tak robiť....?
ale nemalo by to ovplyvniť celkový výsledok či hej?
chcem vedieť či môžem odovzdať DP a potom to prípadne prerobiť ???
Zita5
18.03.05,12:13
takže musím to tak robiť....?
ale nemalo by to ovplyvniť celkový výsledok či hej?
chcem vedieť či môžem odovzdať DP a potom to prípadne prerobiť ???
Pozri , nepanikár, ešte si to v kľude pozri prekontroluj termín je až 31.3.2005 . Tie tržby by som si skontrolovala , lebo to čo prijmem do kasy , musím mať zaúčtované aj v pokladni . Odkontroluj si denné uzávierky z reg.pokladne s účtovým zápisom . Chyba sa musí nájsť .
S21
18.03.05,12:14
ak to prerobíš nič sa nestane, ale ja by som najprv prerobila a potom dala danove, ešte stihaš, je to vlastne jednoduche, len nahodiš medzi tie závazkytie faktury a potom cez pokladnu uhradis, tak ako písala Zita.

Ja som mala tento rok len fa za mobil, nedávala som ich medzi záväzky
ajula1
18.03.05,12:55
už fakt panikárim....pokúsim sa dať to nejako dokopy...
ale fakt mi už šibe teraz som z tej dani mimo alfa ponúka len tieto možnosti tak kde to dať?
daň z príjmov? alebo
odpočítateľné od základu dane
neovplyvňujúci daň z príjmov...?
už som fakt v strese a nefunguje mi hlava..