silvia777
22.02.08,13:15
Dobrý deň,
naša firma vlastní citroen Berlingo, zdvihový objem motora je 1587, hmotnosť 1.25, počet náprav 2. Ročnú sadzbu dane som vyplnila podľa údajov vo vašej tabuľke - 4050 Sk, z daňového mi volali, že je to zle, malo to byť 3360 Sk.

Keď som si to znova kontrolovala, myslím,že by tam malo byť 4050 Sk.
Prosím Vás, ako som to mala vyplniť?

Vopred ďakujem za odpoveď.
Silvia
ada.hanuliakova
29.02.08,12:47
Pozeráš do zlej tabuľky. Berlingo je úžitkové vozidlo, teda ak má dve nápravy a hmotnosť 1.25 ton, v tabuľke pre úžitkové vozidlá a autobusy je to druhý riadok Vozidlá EURO 3 a to je 3360 Sk. U tohto úžitkového auta nás zdvihový objem motora nezaujíma, to iba pri osobných automobiloch.
Zoltán Kovács
29.02.08,12:48
Pozor berlingo môže byť aj auto kategórie M1, teda osobné.
ada.hanuliakova
29.02.08,12:51
Pozor berlingo môže byť aj auto kategórie M1, teda osobné.

To je pravda, ale podľa toho čo tu pani píše v jej prípade je úžitkové.
Zoltán Kovács
29.02.08,12:54
Dobrý deň,
naša firma vlastní citroen Berlingo, zdvihový objem motora je 1587, hmotnosť 1.25, počet náprav 2. Ročnú sadzbu dane som vyplnila podľa údajov vo vašej tabuľke - 4050 Sk, z daňového mi volali, že je to zle, malo to byť 3360 Sk.

Keď som si to znova kontrolovala, myslím,že by tam malo byť 4050 Sk.
Prosím Vás, ako som to mala vyplniť?

Vopred ďakujem za odpoveď.
Silvia


To je pravda, ale podľa toho čo tu pani píše v jej prípade je úžitkové.

No ja zo zadania neviem usúdiť či je to M1, alebo N. Lebo nevieme ani kraj, takže ani sadzby.

Apropo: Ak je to prípad r. 2008 načo vôbec sa podávalo priznanie teraz? Keď je termín 31.1.2009.
ada.hanuliakova
01.03.08,12:21
Keď podáš, nikto sa hnevať nebude. Veď termín je do 31.01. 2009 nie práve v ten deň. Daňový úrad je len rád, že ľudia platia. Nikde sa nepíšem, že nesmieš podať.
Tak teta nech nám teda povie za ktorý to je rok a aký kraj. Možno jej pomôžeme. Ale za minulý rok to asi nebude, to už malo byť dávno podané.
Johanka
01.03.08,12:36
Keď podáš, nikto sa hnevať nebude. Veď termín je do 31.01. 2009 nie práve v ten deň. Daňový úrad je len rád, že ľudia platia. Nikde sa nepíšem, že nesmieš podať.
Tak teta nech nám teda povie za ktorý to je rok a aký kraj. Možno jej pomôžeme. Ale za minulý rok to asi nebude, to už malo byť dávno podané.


Zákon o miestných daniach a miestnom poplatku ....
§ 90 Daňové priznanie a oznamovacia povinnosť

(1) Daňovník je povinný podať daňové priznanie za zdaňovacie obdobie do 31. januára po uplynutí tohto zdaňovacieho obdobia.

(2) Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti, okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a).
liba2
01.03.08,12:40
Keď podáš, nikto sa hnevať nebude. Veď termín je do 31.01. 2009 nie práve v ten deň. Daňový úrad je len rád, že ľudia platia. Nikde sa nepíšem, že nesmieš podať.
Tak teta nech nám teda povie za ktorý to je rok a aký kraj. Možno jej pomôžeme. Ale za minulý rok to asi nebude, to už malo byť dávno podané.... zvýraznené je síce pravda, ale predpoklad je aj ten, že veci sa počas roka môžu meniť a ide o to, aby to DP bolo vyplnené po skončení roka.
To by potom napr. aj živnostníci mohli podávať DP každý štvrťrok počas roka....... :)
Rozalka
01.03.08,13:07
Keď podáš, nikto sa hnevať nebude. Veď termín je do 31.01. 2009 nie práve v ten deň. Daňový úrad je len rád, že ľudia platia. Nikde sa nepíšem, že nesmieš podať.
Tak teta nech nám teda povie za ktorý to je rok a aký kraj. Možno jej pomôžeme. Ale za minulý rok to asi nebude, to už malo byť dávno podané.
Podľa mňa je možné priznanie účinne podať na tlačive vyhlásenom DRSR, a keďže pre rok 2008 také tlačivo vyhlásené nebolo, priznanie zbytočne podá, je neplatné.
Johanka
01.03.08,16:14
Myslím, že je to napísané úplne zreteľne :
(1) Daňovník je povinný podať daňové priznanie za zdaňovacie obdobie do 31. januára po uplynutí tohto zdaňovacieho obdobia.
;)