maliar
22.02.08,16:34
pracujem v anglicku cely rok ale doma som dobrovolne nezamestnany musim prizdnavat dan. dane odvazdam v anglicku
Monika Kováčová
22.02.08,15:41
Áno. Nerozumiem doma tomu: dobrovoľne nezamestnaný. Pokiaľ oficiálne pracuješ v Anglicku (alebo inde v zahraničí) nemôžeš byť dobrovoľne nezamestnaný. Ak máš na mysli zdravotné poistenie: samoplatca, tak si mal ZP informovať o pracovnej zmluve v Anglicku a neplatil by si zdravotné poistenie vôbec, nakoľko ho už raz platíš v inom členskom štáte Európskej únie.
maliar
22.02.08,16:06
ja tu socialne neplatim a co dan musim priznavat alebo nie.doma som evidovany ako dobrovolne nezamestnany. odvody si platim sam.
Johanka
22.02.08,16:33
ja tu socialne neplatim a co dan musim priznavat alebo nie.doma som evidovany ako dobrovolne nezamestnany. odvody si platim sam.
Tvoje zadanie je veľmi strohé a nejasné, obsahuje veľmi málo informácií ....
Kde je to tu ? V Anglicku ?
Pracujem - máš príjem zo závislej činnosti, t.j. zo zamestnania alebo máš príjem ako živnostník ?
Kde máš trvalý pobyt ?
Monika Kováčová
22.02.08,16:33
Daň sa nepriznáva. Priznávajú sa príjmy zo zahraničia. Už som odpovedala: Áno, máš povinnosť podať DP na Slovensku.
maliar
22.02.08,17:15
daju mi pridavky na deti v anglicku ak ano co k tomu potrebujem. Dakujem
Monika Kováčová
22.02.08,18:33
Tvoje zadanie je veľmi strohé a nejasné, obsahuje veľmi málo informácií ....
Kde je to tu ? V Anglicku ?
Pracujem - máš príjem zo závislej činnosti, t.j. zo zamestnania alebo máš príjem ako živnostník ?
Kde máš trvalý pobyt ?

Johanka, živnostník nemôže byť dobrovoľne nezamestnaný...;)
judita1971
22.02.08,18:53
daju mi pridavky na deti v anglicku ak ano co k tomu potrebujem. Dakujem


Ak pracuješ v Anglicku, máš nárok na rodinné prídavky v Anglicku, čo k tomu potrebuješ, však musíš zistiť v Anglicku. Najskôr ti pomôže niekto v Anglicku,
nejaký Slovák, ktorý už má vybavovanie za sebou.
judita1971
22.02.08,19:03
Ešte maličká rada. Choď na www.londyn.sk (http://www.londyn.sk)., tam určite niečo nájdeš, alebo urob tak ako ja, napíš do google - rodinné prídavky v Anglicku, určite niečo nájdeš, na londýn.sk aj staršie príspevky, kde nájdeš aj kontakt.


napr. : http://forum.londyn.sk/viewtopic.php?t=723

nakoľko sú to staršie príspevky, doporučujem Ti preveriť si to, či nie je novšie.
judita1971
22.02.08,19:16
ja tu socialne neplatim a co dan musim priznavat alebo nie.doma som evidovany ako dobrovolne nezamestnany. odvody si platim sam.

ešte k tomuto príspevku : Ak legálne pracuješ u zamestnávateľa v UK, máš priznané NI, tak zamestnávateľ za teba robí odvody všade tam kde treba. A potom si nesprávne zaevidovaný na Slovensku ako dobrovoľne nezamestnaný. Ty pracuješ v krajine EÚ. Zo zdravotnej poisťovne si mal , odkedy pracuješ v EÚ, odhlásiť, vrátiť preukaz poistenca, do ZP doložiť ofotenú PZ z UK. Zdravotné poistenie, nesmieš platiť, môžeš len raz, to viem z vlastných skúseností, manžel pracuje v UK. Pýtali sme sa ohľadom toho, dokonca, keď bol tu na dovolenke, a mal tam pracovný pomer, ani za to obdobie si tu na Slovensku nemohol ani dobrovoľne platiť zdravotné poistenie, pri chorobe sa mal preukázať preukazom poistenca z UK. Ak chceš vedieť či ti zamestnávateľ platí NI/čo určite/, máš to na výplatnej páske - skratka NI.
Johanka
22.02.08,21:12
Johanka, živnostník nemôže byť dobrovoľne nezamestnaný...;)
By si sa divila - pýtala som sa, či nie je náhodou živnostník anglický, nie slovenský :)
maliar
24.02.08,11:30
ja som zivnostnik v anglicku preto som na slovensku dobrovolne nezamestnany. Chcem sa este opytat ked uz dva roky platim zdravotne poistenie v anglicku aj na slovensku a teraz to na slovensku zrusim vratia mi peniaze alebo ma mozu sankciovat. Dakujem.
Johanka
24.02.08,13:12
pracujem v anglicku cely rok ale doma som dobrovolne nezamestnany musim prizdnavat dan. dane odvazdam v anglicku


Tvoje zadanie je veľmi strohé a nejasné, obsahuje veľmi málo informácií ....
Kde je to tu ? V Anglicku ?
Pracujem - máš príjem zo závislej činnosti, t.j. zo zamestnania alebo máš príjem ako živnostník ?
Kde máš trvalý pobyt ?


Johanka, živnostník nemôže byť dobrovoľne nezamestnaný...;)


By si sa divila - pýtala som sa, či nie je náhodou živnostník anglický, nie slovenský :)


ja som zivnostnik v anglicku preto som na slovensku dobrovolne nezamestnany. Chcem sa este opytat ked uz dva roky platim zdravotne poistenie v anglicku aj na slovensku a teraz to na slovensku zrusim vratia mi peniaze alebo ma mozu sankciovat. Dakujem.

Krásny príklad toho, ako strácame drahocenný čas vyťahovaním informácií z pýtajúceho sa ;).


K podčiarknutému - prezaradil si v slovenskej ZP, že máš anglický živnostenský list a platíš si tam ZP ?
KEJKA
24.02.08,13:21
ja som si tiež študovala predpisy z tejto oblasti, platí možnosť súbežných pracovných pomerov v SR aj UK. Vtedy platia obaja zamestnávatelia, a sociálne dávky sa posudzujú prednostne zo SR. Vtedy sa ani zo ZP neodhlasuje. Viem je to čiastočne mimo témy, ale si myslím, že obdobne by bolo treba posudzovať aj živnostníka.
Súhlasím s tým, že dobrovoľné dávky nie sú namieste.