Marta D
22.02.08,16:12
Prosím Vás, má niekto skúsenosti a vedel by mi poradiť? V poslednej dobe mi dosť často očernie prst od zlatých prsteňov, od obrúčky, alebo krk od retiazky. Je to dosť nepríjemné, lebo to vyzerá ako špinavé.
eluša
22.02.08,15:25
Mhm, to sa robilo i mne. Známi mi tvrdili, že je to nedostatok niečoho v organizme. Prešla som na striebro a je to dobré...
bisou
22.02.08,15:38
Skúste si dať vyčistiť zlato, mne to potom prestalo zanechávať čierne fľaky!
Ninna
22.02.08,17:54
Prosím Vás, má niekto skúsenosti a vedel by mi poradiť? V poslednej dobe mi dosť často očernie prst od zlatých prsteňov, od obrúčky, alebo krk od retiazky. Je to dosť nepríjemné, lebo to vyzerá ako špinavé.
Aj ja mám vedomosť že to znamená nejakú poruchu v organizme a možno aj vážnu.Zlato samo od seba nemôže černieť je to spôsobené výlučkami potu tela. A pokiaľ ste doteraz nemali taký problém niečo sa zmenilo...:cool:
Leggy
24.02.08,12:02
Mam podobny problem, prst mam pod prstenom modro-cierny, po par dnoch ho musim dat dole, aby to nevyzeralo ako spinave a kozu mam pod prstenom velmi suchu, neskor to uz vyzera ako ekzem.S retiazkou podobny problem, ostava mi cierne bud na krku alebo na obleceni.Je lepsie ist s retiazkami do zlatnictva na vycistenie alebo sa obratit na doktorku?
danushka
24.02.08,14:02
No aj ja som mala od určitého času čiernu kožu od zlata pod prsteňmi a náušnicami. Bolo to po nevyležanej chrípke a následne som dostala reumu, ktorú mám dodnes. Tá reuma spôsobuje ustavičné zápalové procesy v tele a odvtedy zlato nenosím, len striebro. Kým som bola zdravá ako rybička, tak zlato na mne nefarbilo...
Mne z toho vychádza teda len jedno jediné, ak zlato farbí - svedčí to o nejakom skrytom zápale v tele.
adra006
29.02.08,15:44
presne tak suhlasim s tym zapalom v tele aj mne sa to stava ked mam nejaky zapal a na krku to moze cernat aj od makeupu ked je nekvalitny..
SAIVI
18.04.08,13:33
aj ja mám reumu po prechodenom zápale pluc. ...žeby mi tiež naozaj s toho cernala koža pod šperkami?:(
NOVA40
18.04.08,14:00
Mám stonásobne vyššie zápalové hodnoty, lekári nevedia zistiť kde mám zápalové ložisko a odvtedy nemôžem nosiť zlato, lebo som mála úplne čierne uši od náušníc. Vraj je to znak zápalového procesu v organizme, čo sa mne aj potvrdilo.
Magma
12.08.08,07:34
Ja mám trošku inú otázku, mne zase sčerneli zlaté náušnice a retiazka, ktoré som stále nosila. V zlatníctve sa ma spýtali či som sa nekúpala v termálnej vode, ale nie. Znamená to že telo vylučuje nejakú látku od ktorej sčernie zlato? Akú, je to ochorenie?
Ďakujem za odpoveď.
plada
18.08.08,11:24
Ja nosím zlato celý život, ale, keď mi sčernejú prsty pod prsteňmi, tak do týždňa som chorá, takže zlato je u mňa indikátor choroby. Inak je to v poriadku.
Plada
Martin Mocko
18.08.08,11:53
Našej dcére zase sčernáva zlato. Vidieť to na nauščikách (keďže zatiaľ iné šperky nemá). Tak v ohybe, kde sa najčastejšie stretávajú v kožou - tam sú také zašednuté alebo skôr hnedé.
misomiso
18.08.08,14:56
Aj ja mám vedomosť že to znamená nejakú poruchu v organizme a možno aj vážnu.Zlato samo od seba nemôže černieť je to spôsobené výlučkami potu tela. A pokiaľ ste doteraz nemali taký problém niečo sa zmenilo...:cool:

Ziadna vazna porucha. Obycajne zaludocne kyseliny. Staci obmedzit maso, hlavne mastne, potom sladkosti a jest viac surovej zeleniny.
pasuliatko
19.08.08,16:19
mojej sesterke písalo striebro ked si nim prešla po ruke vtedy ked bola vo velkom psychickom vypätí. kamoške zas slniečko na krku ako prívesok zružovel ked mala nejaky zápal.skús sa na to opýtať doktorky lebo to môže byť niečo podobne. držím palce
Julia9
28.10.08,10:58
Tak sa pridavam aj ja, pred necelym mesiacom som si vsimla pod prstenmi sede sfarbenie. Uz takmer 4 mesiace beham po lekaroch, pretoze sa mi tvoria petechie, resp. az sufuzie na nohach v okoli clenkov, praskaju mi cievy a bolievaju ma nohy.
Kym som tieto problemy nemala, zlate prstene mi nikdy nezanechavali ziadne stopy, takze skutocne to bude nejaky zdravotny problem.
mysula
17.11.08,20:06
ja som pracovala v zlatníctve a mala som asi tri také zákazníčky, ktoré mali takýto problém, nakoniec sa zistilo, že mali nejaké ochorenie, ich telo vylúčilo pot a pod prsteňami, náušnicami a retiazkami ba aj náramkom sa sfarbila koža na čierno. Dali sa vyšetriť a bolo po probléme. Samozrejme, že sa to nestalo všetkým naraz,a ochorenia neboli závažné.
slnecnicaa
18.11.08,06:57
mne obcas stmavne strieborny prsten, ale zatial som si nevsimla pri akej prilezitosti, pretoze som tomu nevenovala veku pozornost. a naopak inokedy je krasne svetlucky a leskly....
poisonkatka
18.11.08,07:08
mne istu dobu stale cerneli strieborne prstene...ale uz je to asi pol roka ok..netusim co so mnou v tej dobe bolo
pasuliatko
18.11.08,10:42
Treba zájsť za lekárom a povedať mu to lebo to svädčí o nejakej chorobe alebo o veľkom psychickom strese. Mojej sesterke sa to robilo ked bola v strese jej písalo striebro ako pero..
slnecnicaa
18.11.08,11:30
s tym stresom to moze byt pravda, lebo min. tyzden som mala zvlast stresovy a bola som ako klbko nervov a vsimla som si tu farbu v nedelu.... ale dnes uz je ten prsten krajsi, svetly - to sa snazim predychavat a nestresovat sa kvoli blbostiam :D
pasuliatko
18.11.08,12:13
s tym stresom to moze byt pravda, lebo min. tyzden som mala zvlast stresovy a bola som ako klbko nervov a vsimla som si tu farbu v nedelu.... ale dnes uz je ten prsten krajsi, svetly - to sa snazim predychavat a nestresovat sa kvoli blbostiam :D

pravdepodobne to bude potom asi tým;)