babetka
18.03.05,11:13
Ak mám preplatok poistného za SZČO t. j. v decembri uhradené 2 krát, mám to dať do daň. priznania ako položku zvyšujúcu ZD alebo to ide normálne do výdavkov roku 2004. Ja si myslím, že by sa to malo vybrať a potom uplatniť ako položka znižujúca ZD v roku 2005. Rozmýšľam správne?
babetka
18.03.05,13:18
Neviete poradiť? Prosííííííííím.
Zita5
18.03.05,13:25
Ak mám preplatok poistného za SZČO t. j. v decembri uhradené 2 krát, mám to dať do daň. priznania ako položku zvyšujúcu ZD alebo to ide normálne do výdavkov roku 2004. Ja si myslím, že by sa to malo vybrať a potom uplatniť ako položka znižujúca ZD v roku 2005. Rozmýšľam správne?


Pokiaľ je to poistné hradené za január 2005 , tak to daj ako výdavok neodpočitateľný ZD . Toto zaúčtuješ v rámci uzavierkových operácii v roku 2004 . O sumu uhradenu naviac sa Ti zvýši ZD .
babetka
18.03.05,13:31
Ďakujem za odpoveď. Takže cez uzávierkové úpravy. Ale môže sa použiť aj riadok 41 DP B - položky zvyšujúce ZD podľa § 17 zákona, nie?
Zita5
18.03.05,13:40
Ďakujem za odpoveď. Takže cez uzávierkové úpravy. Ale môže sa použiť aj riadok 41 DP B - položky zvyšujúce ZD podľa § 17 zákona, nie?

Riadok 41 DP B Ty nevypisuješ .
babetka
18.03.05,13:46
Dobre, dám si poradiť a prepíšem to. Ďakujem a prajem pekný deň.