damati
23.02.08,06:41
Liaty koláč s tvarohom

Cesto:
2 hrnčeky polohr. múky, 1 prášok do pečiva
1 hrnček prášk. cukor
1/2 hrnčeka oleja
1/2 hrnčeka vlažnej vody
1 vajce
Plnka:
2 polotučné tvarohy /500g/
2 vajcia
1 vanilk. cukor
prášk. cukor podľa chuti
mlieko podľa potreby - spraviť radšej redšie

Postup:
Najprv urobiť zo surovín plnku.
Z múky, cukru, oleja, vody a vajec spravíme riedke cesto a na vymastený a vysypaný plech nalejeme 2/3 cesta, na to nalejeme plnku a na ňu vylejeme zvyšok cesta. Upečieme vo vyhriatej rúre.

Dobrú chuť
damati
28.02.08,17:17
Tvarohová vianočka

250g tvarohu
150g rozpusteného masla
150 - 200g prášk. cukru
2 celé vajcia
0,5dl mlieka - pridávať postupne podľa potreby
1/2kg hladkej múky
2 prášky do pečiva
7dkg hrozienok
vanilk. cukor

Z cesta pletieme hneď vianočku, cesto nekysne.
Pri pečení zo začiatku nastaviť rúru naplno, nechať zapiecť, potom znížiť teplotu a dopekať.
petovsan
28.02.08,17:41
V tej rýchlosti som sem pôvodne prilepila presne ten istý koláč, ako DAMATI ... môžem potvrdiť, je výborný a hlavne rýchly. Ja ho mám pod názvom Rýchly tvarohový koláč .... vrelo odporúčam !!!
damati
28.02.08,17:43
Aj tento je výborný a hlavne rýchly, mám odskúšané: :---

Rýchly tvarohový koláč

Cesto: 2 hrnčeky polohrubej múky, 1 prášok do pečiva, 1 hrnček cukru, 1/2 hrnčeka oleja, 1/2 hrnčeka vlažnej vody, 1 vajce
Plnka: 2 polotučné tvarohy, 2 vajcia, 1 vanilkový cukor, cukor podla chuti, mlieko podla potreby pre redšiu konzistenciu

Popis prípravy:
Zmiešame uvedené suroviny na cesto, vznikne nám redšia hmota. Na vymazaný a vysypaný plech s vyšším okrajom nalejeme 2/3 cesta.Zmiešame suroviny na plnku a nalejeme ho na cesto. Zalejeme zvyškom cesta. Vložíme do vyhriatej rúry a upečieme. Upečené posypeme práškovým cukrom.
No vidíš, ani som si to nevšimla.
petovsan
28.02.08,17:50
...tak prihodím aspoň toto:

Pribináčik (nie)len pre najmenších

Ingrediencie:
2,5dcl mlieka,pol balíčku vanilkového pudingu,4PL cukru,1 vanilkový cukor,250g mäkkého tvarohu,ovocie alebo piškoty na ozdobu...

Popis prípravy:
Z mlieka,pudingového prášku a cukrov uvaríme klasický puding.Po vychladnutí pridáme tvaroh a zamiešame.Ak je pribináčik veľmi hustý,môžme ho zriediť s trochou mlieka.
Naplníme do misiek a podávame vychladený.