zuzanapuchlova
23.02.08,10:17
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ako mam zaúčtovať nakup softwaru ktorého, celková cena vychádza 900 tisic k tomu sa robila zmluva o diele kde je tá sumu porozdelovana pretože vytvorenie toho softwaru je na etapy. Teraz sa zaplatila prva etapa za 200 tisic. A ako to mam učtovat stale ako preddavky na kupu majetku a potom ked sa splati zvyšok sumy tak to potom zaradiť do uživania a odpisovat? Len ma myli to, že ku každej etape je faktura a či to nemam učtovat formou splacania softwaru.
Tweety
23.02.08,10:15
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ako mam zaúčtovať nakup softwaru ktorého, celková cena vychádza 900 tisic k tomu sa robila zmluva o diele kde je tá sumu porozdelovana pretože vytvorenie toho softwaru je na etapy. Teraz sa zaplatila prva etapa za 200 tisic. A ako to mam učtovat stale ako preddavky na kupu majetku a potom ked sa splati zvyšok sumy tak to potom zaradiť do uživania a odpisovat? Len ma myli to, že ku každej etape je faktura a či to nemam učtovat formou splacania softwaru.
Faktúry zaúčtuješ cez obstaranie 041/321, potom zaradenie do majetku 013/041.Ak je platiteľ dph, a vzniká vám nárok na odpočet, tak ešte k tomu zápisu 041,343/321.
zuzanapuchlova
23.02.08,10:30
Ďakujem za pomoc som si nebola ista či to mam zaradovat do uživania postupne alebo naraz.
Tweety
23.02.08,10:31
Ďakujem za pomoc som si nebola ista či to mam zaradovat do uživania postupne alebo naraz. Aby sme si rozumeli, zaradiš soft. iba raz.:)
zuzanapuchlova
23.02.08,11:00
takže ho zaradim až ked prijde posledna faktura
Tweety
23.02.08,11:03
takže ho zaradim až ked prijde posledna faktura
Všetky faktúry zaúčtuješ najprv cez obstaranie na účet 041,všetky budú jeden soft, teda jedna OC majetku, ktorý zaradíš do 013..
zuzanapuchlova
23.02.08,11:15
Ďakujem veľmi pekne myslela som si len som si nebola ista. pekny deň