Marian80
23.02.08,10:43
Mám základnú dosku FOX, SoAM2, AMD690V, VGA+PCIe, 4xDDR2, SATAII(R). Po zapnutí PC prebliknú diódy na DVD-RW, je počuť aktivita HDD, rozbehne sa ventilátor na CPU, ale monitor hlási NO SIGNAL. Monitor je zapojený do integrovanej grafiky, ale skúšal som aj do vloženej PCIe grafiky. Na druhom PC mi funguje všetko ok (monitor aj tá grafika). Nie je na doske nejaký prepínač medzi integrovanou a vloženou grafikou?

Ďakujem
Katabaticky
25.02.08,00:58
HW urcite nie mozno v BIOSe kde byva moznost prepinania medzi portami
cize horsa do biosu
Stevo5
27.02.08,16:04
Monitor sa ti "rozsvieti" len na tom hardvéri ktorý je nastavený v biose. Musíš teraz pripojiť monitor na tú gr. kartu ktorá tam bola keď naposledy monitor išiel.
Potom vojdi do biosu a skús niekde v nastaveniach pohľadať niečo ako ON Chip - t.j. grafická karta na matičnej doske. Pre úplnosť mohli by tam byť aj voľby - PCIe x 16; PCI; AGP. Nemusia byť ale všetky.
Ak chceš používať ON Chip, zvoľ ho. Daj zapísať zmeny v biose a vypni PC. Teraz pripoj monitor na výstup grafiky z matičnej dosky a zapni PC. Nainštaluj ovládače.

Ak by to nešlo ani z jednej gr. karty, tak pravdepodobne je niektorý komponent vadný.
Katabaticky
27.02.08,22:50
Jednoduchsie ak resetne BIOS na default a tak mu pojde graficky IO cez integrovanu ;)
Stevo5
28.02.08,10:05
Aj to je riešenie. Ale predpokladajme že je to začiatočník a neviem či dokáže správne resetnúť - identifikovať podľa manuálu k MB správny jamper, prehodiť jumper a vrátiť späť.
Doporučoval by som - s týmto problémom by mu mal pomôcť niekto kto už s PC má viac skúseností. Ak nie je vadný hardwér nemali by byť problémy.
misoft
03.03.08,23:05
Na resetovanie BIOSu stačí na 10 minút vytiahnuť baterku a potom znova vložiť. BIOS po nabehnutí PC bude default. Potom môže znova nastavovať BIOS podľa potreby.
Stevo5
04.03.08,08:32
To je také jednoduché, že ma to ani nenapadlo. Ale ako si to tak dozadu čítam, radíme, snažíme sa ale ten kto sem príspevok dal neodpovedá.
Možno už je problém aj vyriešený, ale aj tak by ma (možno aj ostatných) zaujímalo ako to vyriešil Marian80.