renkulka
23.02.08,11:54
Pozor, na Liptove, v okolí LM a PP, chodí podvodník, ktorý sa vydáva za "kamaráta" vášho kamaráta a núka naftu po 25 sk. Je to podvod, chce vylákať peniaze. Je to asi 40 ročný muž, vysoký, štíhly, čiernovlasý, jazyk bez nárečia.
misomiso
23.02.08,11:02
Ale ved to je dobra cena nie? :)
Tweety
23.02.08,11:11
Ale ved to je dobra cena nie? :)
Cena je určite dobrá, ale podvodník je podvodník, určite ju má pančovanú ,ak ju vôbec predáva, či mu nejde len o chechtáky:cool:.
Leggy
24.02.08,11:33
pozor aj na niektore benzinky, tiez su tam rozne podvody s pocitadlami a do nafty sa pravdepodobne aj nieco pridava.Ked sme tankovali, auto ,,poskakovalo,, az kym sme nenatankovali inde.
Katabaticky
25.02.08,08:30
Dobre rano ;)

Nafta , motorove oleje a benzin sa na slovensku riedia uz velmi dlho :)
Tankovat iba na benzinkach ktore mate overene :)

a z pravidla plati ze tie lacnejsie nez slovnaftacke PHM riedia nedokazu totiz dat nizsiu cenu ako slovnaft kedze maju drahsi nakup :)

ale na druhej strane ani drahe cerpacie stanice niesu zarukou kvality :)

preto treba skusit a kde to slape treba zakotvit :)

PS: ak mate pochybnosti o kvalite vami nacerpaneho paliva treba to nahlasit a nenechat si to len pre seba ved takto funguju slovaci stale ale ako potom chceme zavriet kohutik takymto podvodnickom a podvodnikom? :)
misomiso
28.02.08,08:28
Mna by len zaujimalo, cim sa da riedit nafta. Benzin - to chapem, do toho sa pridavala napr. nafta, v casoch, ked bola niekolkokrat lacnejsia ako benzin. Dnes je vsak uz drahsia takze aj toto riedenie stratilo vyznam. Teoreticky sa da do benzinu pridat aj voda, ta je v nom ciastocne rozpustna.

Ale nafta? Tam by prichadzal do uvahy snad petrolej, a potom samozrejme akekolvek riedidlo (napr. do naterovych hmot) ale to su vsetko latky, ktore su drahsie ako nafta.

Podla mna su to vsetko famy. To, ze niekto natankoval diesel a auto mu neslo, moze znamenat jedine - natankoval namiesto nafty benzin. Bud sa pomylil on, alebo sa pomylili na cerpacej stanici. Este by som veril tomu, ze mozno na niektorych pumpach predavaju nejaku horsiu naftu, napr. z Rumunska alebo z Ukrajiny. Ale ze by ju u nas riedili, tomu moc neverim.
Excise Duty
28.02.08,13:57
Ja by som tú naftu určite nekupoval, predovšetkým preto, že neviem akej je kvality, jej cena nezodpovedá ani cene s daňou a ani cene bez dane, rozhodne je kradnutá a čo je najhoršie, môže ísť o odfarbenú červenú naftu, čo sa nemusí obísť bez následkov.
vieroslava
28.02.08,14:13
Ja som to pochopila tak, že on len tú naftu ponúka, skasíruje peniaze, ale žiadnu naftu nedodá.
Takže je bezpredmetné uvažovať, či je cena dobrá, alebo nafta za tú cenu kvalitná.
misomiso
28.02.08,14:19
Ale ved ja som to tiez tak pochopil. Preto som pisal, ze nafta nemusi byt nutne nekvalitna. Moze ist o naftu spickovej kvality. Nizku cenu dosahuje obchodnik tym, ze prijma platby za naftu, ktoru nedoda. :)
veresvaran
23.02.10,17:30
keby som vam poskytol foto, vedeli by ste ho urcit?
Stanislav 1975
23.02.10,17:54
pozor aj na niektore benzinky, tiez su tam rozne podvody s pocitadlami a do nafty sa pravdepodobne aj nieco pridava.Ked sme tankovali, auto ,,poskakovalo,, az kym sme nenatankovali inde.

Urcite si nemyslel JURKI-ho,ze?? :)
drajver
23.02.10,17:58
Mna by len zaujimalo, cim sa da riedit nafta. Benzin - to chapem, do toho sa pridavala napr. nafta, v casoch, ked bola niekolkokrat lacnejsia ako benzin. Dnes je vsak uz drahsia takze aj toto riedenie stratilo vyznam. Teoreticky sa da do benzinu pridat aj voda, ta je v nom ciastocne rozpustna.

Ale nafta? Tam by prichadzal do uvahy snad petrolej, a potom samozrejme akekolvek riedidlo (napr. do naterovych hmot) ale to su vsetko latky, ktore su drahsie ako nafta.

Podla mna su to vsetko famy. To, ze niekto natankoval diesel a auto mu neslo, moze znamenat jedine - natankoval namiesto nafty benzin. Bud sa pomylil on, alebo sa pomylili na cerpacej stanici. Este by som veril tomu, ze mozno na niektorych pumpach predavaju nejaku horsiu naftu, napr. z Rumunska alebo z Ukrajiny. Ale ze by ju u nas riedili, tomu moc neverim.

Miško.
(píše friško)
To muselo byť strašne dávno,lebo ja si to nepamätám :D:D:D:D .
Laco-monter
23.02.10,19:44
keby som vam poskytol foto, vedeli by ste ho urcit?

Asi si si nevšimol že si odpovedal do témy,čo bola založená presne pred DVOMA ROKMI.

Takže určite to nie je aktualne TERAZ.

Ano jeden čas boli problémy z kvalitou PHL , dokonca na Slovnafte bol najhorší benzín , ale časom sa to dalo do poriadku.
Heni
23.02.10,20:54
Asi si si nevšimol že si odpovedal do témy,čo bola založená presne pred DVOMA ROKMI.

Takže určite to nie je aktualne TERAZ.

Ano jeden čas boli problémy z kvalitou PHL , dokonca na Slovnafte bol najhorší benzín , ale časom sa to dalo do poriadku.

myslím, že je to aktuálne aj teraz... na južnom Slovensku tiež niekto podobný "operuje" pri benzínkach... tak ako písala vieroslava pred časom - zinkasuje, ale nedodá...
on vlastne dovolí načerpať si lacnejšie zo stojana na benzínke - akurát že potom s peniazmi zmizne a "dobehnutý" motorista musí zacvakať aj obsluhe benzínky, darmo už akože zaplatil...
Laco-monter
23.02.10,20:58
myslím, že je to aktuálne aj teraz... na južnom Slovensku tiež niekto podobný "operuje" pri benzínkach... tak ako písala vieroslava pred časom - zinkasuje, ale nedodá...
on vlastne dovolí načerpať si lacnejšie zo stojana na benzínke - akurát že potom s peniazmi zmizne a "dobehnutý" motorista musí zacvakať aj obsluhe benzínky, darmo už akože zaplatil...

Ak je to pravda,tak tohto podvodníka už asi "čapla" polícia.

Z takýmto primitívnym podvodom som sa ešte nestretol!