Dagmar72
23.02.08,14:29
Pekný den želám. Mám jednu otázku a neviem, kam sa s nou obrátit. Nedávno som nastúpila do nového zamestnania. Ústna dohoda bola, že budem mat v náplni práce úpravy odevov a popri tom aj prácu na predajni ako predavačka. Avšak ked som dostala pracovnú zmluvu, bol v nej len uvedený druh práce, na ktorý som prijatá a to ako predavačka. Myslím si, že by som tam mala mat aj další druh práce, za ktorý samozrejme nesiem aj zodpovednost a navyše mám dalšiu kvalifikáciu, ktorú napríklad moje kolegyne predavačky nemajú. Zamestnávatel argumentoval tým, že túto činnosť (úpravy odevov) vykonávam v tom istom pracovnom čase ako moje kolegyne a tým pádom nie som na predajni, čiže predavačku v tom čase nerobím, takže nemám nárok ani na to, aby mi túto činnost zaplatil. Podla mňa, ak na pracovnú zmluvu neuviedol, ďalšiu pozíciu, tým pádom mi ju nemusí zaplatiť, ale tak isto by som ju ja nemusela vykonávať. Myslím si,že ma jednoducho len využíva, ale nie som si istá, či je takéto zaobchádzanie aj právne v poriadku. Tak poradte ako na to?...
calawen
23.02.08,13:35
Takže,

1. mysím si, že tento príspevok je dosť zlezaradil

2. neviem aké sú vaše možnosti, ale platí iba to čo máte písomne, takže tú prácu (úpravu odevov) nemusíte vykonávať.
Dagmar72
23.02.08,13:41
1) Som tu len z času na čas,,, a preto ma nesmierne mrzí, že som narušila Váš formát zaradovania príspevkov....

2) Ďakujem, že ste si všimli aj môj problém, ktorý mi podstatne viac leží na srdci.
calawen
23.02.08,13:45
Chápem, že ako nováčik občas zle zaradíte, aj mne sa stalo na začiatku... V žiadnom prípade nie som nejak dotknutá alebo čo že ste to zaradili tu, ja by som to osobne zaradila dakde okolo práva, aj taká sekcia tu je...

To že som Vás na toto upozornila je len kvôli tomu aby som Vám do budúcnosti pomohla...
Petra29
23.02.08,13:57
Pekný den želám. Mám jednu otázku a neviem, kam sa s nou obrátit. Nedávno som nastúpila do nového zamestnania. Ústna dohoda bola, že budem mat v náplni práce úpravy odevov a popri tom aj prácu na predajni ako predavačka. Avšak ked som dostala pracovnú zmluvu, bol v nej len uvedený druh práce, na ktorý som prijatá a to ako predavačka. Myslím si, že by som tam mala mat aj další druh práce, za ktorý samozrejme nesiem aj zodpovednost a navyše mám dalšiu kvalifikáciu, ktorú napríklad moje kolegyne predavačky nemajú. Zamestnávatel argumentoval tým, že túto činnosť (úpravy odevov) vykonávam v tom istom pracovnom čase ako moje kolegyne a tým pádom nie som na predajni, čiže predavačku v tom čase nerobím, takže nemám nárok ani na to, aby mi túto činnost zaplatil. Podla mňa, ak na pracovnú zmluvu neuviedol, ďalšiu pozíciu, tým pádom mi ju nemusí zaplatiť, ale tak isto by som ju ja nemusela vykonávať. Myslím si,že ma jednoducho len využíva, ale nie som si istá, či je takéto zaobchádzanie aj právne v poriadku. Tak poradte ako na to?...
Dagmar, podľa Zákonníka práce § 43 v pracovnej zmluve musia byť dohodnuté podstatné náleitosti, ako napr. a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma a stručná charakteristika.
Tak na začiatok skúste s týmto argumentovať.
vodnár
23.02.08,14:11
Aj keď poviem mimo tému, chcela by som si trochu zastať Dášku, lebo ani ja nie som na PORADE veľký preborník, ale myslím si, že nie je podstatné správne zaradiť tému, ale to, že ste mi POMOHLI !!!!