Maria2
18.03.05,11:49
Pocula som uz 4rozne nazory, do ktoreho obdobia DPH priradit fakturu od ST.

Datum dodania sluzby je 31.1.2005
Fakturacne obdobie je 01 - 31. 1.2005
Datum vyhotovenia je 04.02.2005

Co s tym?
katika
18.03.05,12:08
Pôjde to do DPH za január.
Maria2
18.03.05,12:17
Pôjde to do DPH za január.
podla datumu dodania - alebo podla datumu fakturacneho obdobia?
pretoze tu mam od nich aj fakturu, kde je datum dodania 03.01. ale fakturacne obdobie je 12/2004
katika
18.03.05,12:18
Podľa dátumu dodania služby
Maria2
18.03.05,12:20
Podľa dátumu dodania služby
a co s tym januarom?
mimochodom Katika Dakujem
Maria2
18.03.05,12:23
ved hej, ale ktosi mi povedal, ze to je chapane od 1.1.05 ako tovar a preto termin dodanie sluzby na tomto doklade nema vyznam.
Asi to nedoriesim:-)
petra:-)
18.03.05,12:24
Pôjde to do DPH za január.

... alebo za február :rolleyes: (§ 51 ods.2 zákona o DPH). Predpokladám, že ide o to, kedy to uplatniť na odpočet. :)
andrej_rv
20.03.05,00:17
... alebo za február :rolleyes: (§ 51 ods.2 zákona o DPH). Predpokladám, že ide o to, kedy to uplatniť na odpočet. :)Podľa mojich informácií (z DÚ) sa od januára 2005 platby za telefón posudzujú podľa obdobia, ku ktorému sa vzťahujú, t.j. faktúra za január 2005 s dátumom dodania 3.2. a dátumom vystavenia 7.2. sa má na odpočet uplatniť v januárovom priznaní.
evina
20.03.05,00:21
Podľa mojich informácií (z DÚ) sa od januára 2005 platby za telefón posudzujú podľa obdobia, ku ktorému sa vzťahujú, t.j. faktúra za január 2005 s dátumom dodania 3.2. a dátumom vystavenia 7.2. sa má na odpočet uplatniť v januárovom priznaní.
Celkom s tým nesúhlasím. Prečo práve telefón má byť vyňatý
z horeuvedeného paragrafu - veď keď dostanem fa vo februári do podania DP môžem sa rozhodnúť či janár abo február.....
Ivenka
20.03.05,00:33
ALE JE TO TAK AKO PISE ANDREJ OD 1.1.05
evina
20.03.05,00:35
ALE JE TO TAK AKO PISE ANDREJ OD 1.1.05
pomôž mi § prosím Ťa prečo je to tak. Niečo mi ušlo?
andrej_rv
20.03.05,00:38
Bohužiaľ to neviem doložiť (vraj im to hovorili na nejakom školení resp. im to prišlo mailom). Skúsim sa za tým ešte pozrieť, lebo podľa mňa to tiež nie celkom v súlade so zákonom. Alebo som si novelu dosť podrobne neprečítal, neviem...
evina
20.03.05,00:55
Bohužiaľ to neviem doložiť (vraj im to hovorili na nejakom školení resp. im to prišlo mailom). Skúsim sa za tým ešte pozrieť, lebo podľa mňa to tiež nie celkom v súlade so zákonom. Alebo som si novelu dosť podrobne neprečítal, neviem...
Ja tu tak trochu teraz v tom listujem a vidím - § 19 ods. 3 osobitne stanovuje deň dodania pri opakovane poskytovaných elektronických komunikačných sieťach a elktronických komunikačných službách oprávnenými osobami - za deň dodania sa v tomto prípade považuje najneskôr deň vyhotovena faktúry, ak nebola vyhotovená do konca 3. kalendárneho mesiaca nasledujúceho po období , ku ktorému sa opakovane dodávaná služba vzťahuje,vzniká daňová povinnosť posledným dňom 3. kalendárneho mesiaca nasledujúceho po tomto období.

Je to síce krkolomná formulácia, ale tá podľa mňa pojednáva, kedy vzniká daňová povinnosť-t.j. i právo na odpočet, ale nevidím z toho, že si ho nemôžem uplatniť
podľa §50?? Alebo nevidím už pre oneskorenú hodinu?
Anairda
20.03.05,15:21
DPH do januára
mv66
20.03.05,16:09
Uz netreba mat fakturu? Ak ta faktura pride nejakeho 15.2. tak dovtedy cakam na doklady?
evina
20.03.05,16:26
Uz netreba mat fakturu? Ak ta faktura pride nejakeho 15.2. tak dovtedy cakam na doklady?0

Ja si myslím, že nemusíš čakať na faktúru do 15.2.. Myslím si tak ako píšem v predchádzajúcom príspevku - novela hovorí kedy vzniká právo na odpočet - a ako odpočítať pojednáva § 50. Čiže odpočet podľa mňa možný január alebo február