mperhacova
23.02.08,17:48
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať mam jednu otázočku, z minulého roka som si našla chybu vo vykaze MaZ a to dlhod.hmot.majetok vtedy som si to nevšimla a podala a teraz neviem v papieroch som si to opravila aj našla chybu čo to spôsobilo/odpisy/no a teraz musim podať nový vykaz k roku 2006 a musí byť aj DP?z roku 2006, môžu byť s toho problémy.??Vopred ďakujem
Zoltán Kovács
23.02.08,16:50
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať mam jednu otázočku, z minulého roka som si našla chybu vo vykaze MaZ a to dlhod.hmot.majetok vtedy som si to nevšimla a podala a teraz neviem v papieroch som si to opravila aj našla chybu čo to spôsobilo/odpisy/no a teraz musim podať nový vykaz k roku 2006 a musí byť aj DP?z roku 2006, môžu byť s toho problémy.??Vopred ďakujem

Tá chyba ti ovplyvní aj základ dane? Píšeš, že chyba bola v odpisoch, do nákladov si zahrnula odpisy, len vo výkaze majetku si to zabudla odrátať?
mperhacova
23.02.08,16:57
nie ja som tam zahrnula odpisy za ten rok 2006 a tam malo byť zostatkova cena majetku
Zoltán Kovács
23.02.08,16:59
nie ja som tam zahrnula odpisy za ten rok 2006 a tam malo byť zostatkova cena majetku

Ak dobre chápem, tak vo výkaze o majetku a záväzkov namiesto zostatkovej hodnoty majetku si uviedla ročný odpis, a v účtovníctve odpisy boli riadne účtované.
V tom prípade urob nový výkaz o majetku a záväzkov a podaj na DÚ. Sankcie by z toho nemali byť, nakoľko daňová povinnosť sa nemenila. Ide o to aby si mala správne počiatočné stavy k 1.1.2007, a to musí naväzovať na výkaz MaZ z r.2006. ;)
mperhacova
23.02.08,17:01
prosím p.Smith poraďteˇmi
Zoltán Kovács
23.02.08,17:02
Veď som poradil. :confused:
mperhacova
23.02.08,17:03
Ďakujem veľmi pekne
15Mária
02.03.08,07:56
Prosím poraďte, tiež musím opraviť výkazy majetku za roky 2005
a 2006. Predchádzajúca účtovníčka v riadku tovar uviedla predajnú cenu aj s DPH. Ak opravujem len výkaz majetku musím podať znova aj výkaz príjmov a daňové priznanie? Tie sa mi nemenili. Alebo by som mala k opraveného výkazu napísať sprievodný list? Budem zaškrtávať na výkaze spôsob podania
opakované? Ďakujem