dadasv
23.02.08,19:05
Dcéra uzavrela zmluvu o lektorskej činnosti podľa §269 ods.2 OZ. Je študentka na dennom štúdiu. Podľa akého § si má tento príjem zdaniť? Vyplácajú jej odmenu za každú odučenú hodinu, nič jej z nej nezrážajú. Daňové priznanie musí podať, pretože mala mimo toho aj príjem na dohodu o brigádnickej činnosti študenta, kde si uplatňovala nezdaniteľnú čiastku. Má vplyv odmena z lektorskej činnosti na odvody do ZP?
dadasv
24.02.08,20:02
Nikto nevie poradiť?
dadasv
25.02.08,18:39
Naozaj toto nikto nevie? Ani tí, čo takéto zmluvy vystavujú?
dadasv
04.03.08,22:07
Prosím, prosím, odpovie mi niekto? Je to naozaj také zriedkavé, že nikto nevie poradiť?
Lekon
20.03.09,21:07
Dobrý večer, dala som si tu vyhľadávať zmluvu podľa §269 a našlo mi tento príspevok, aj keď naň nik neodpovedal. No skúsim, či mi niekto nebude predsa len vedieť poradiť. Mám MUDr., ktorý mal príjmy zo živnosti, zo závislej činnosti TPP, z dohody o vykonaní práce a okrem týchto aj zmluvu o spolupráci podľa §269 Obch.zákonníka. Predmetom zmluvy je prednášková jednorazová činnosť, za ktorú bola vyplatená jednorazová odmena 12 tis. Sk, s tým, že nebola strhnutá žiadna daň ani odvody. Kam mám tieto príjmy zahrnúť a ďalšia vec, čo ma zaujíma je, či si z tohto príjmu môže daňovník odrátať paušálne výdavky (skôr predpokladám, že nie). Ďakujem veľmi pekne za každú radu v tomto hektickom období daňových priznaní.
mzdarka renca
20.03.09,21:46
Dobrý večer, dala som si tu vyhľadávať zmluvu podľa §269 a našlo mi tento príspevok, aj keď naň nik neodpovedal. No skúsim, či mi niekto nebude predsa len vedieť poradiť. Mám MUDr., ktorý mal príjmy zo živnosti, zo závislej činnosti TPP, z dohody o vykonaní práce a okrem týchto aj zmluvu o spolupráci podľa §269 Obch.zákonníka. Predmetom zmluvy je prednášková jednorazová činnosť, za ktorú bola vyplatená jednorazová odmena 12 tis. Sk, s tým, že nebola strhnutá žiadna daň ani odvody. Kam mám tieto príjmy zahrnúť je to príjem v zmysle § 6 odst. 2, písm. a) a ďalšia vec, čo ma zaujíma je, či si z tohto príjmu môže daňovník odrátať paušálne výdavky môže, ak nevedie účtovníctvo, ale výdavky má zo živnosti tiež paušálne (skôr predpokladám, že nie). Ďakujem veľmi pekne za každú radu v tomto hektickom období daňových priznaní.

odpoveď v texte
Lekon
20.03.09,22:00
odpoveď v texte
Nechce mi pridat bodik, ze musim vraj predtym niekomu inemu :eek: