anakonda
23.02.08,21:33
Zdravim,
rada by som sa spýtala, ako v JU zaučtovať zvýšený odvod na SP za SZCO, ked predpis je podstatne nižší, ale SZCO si neznížila príkaz k úhrade a celý rok odchádzala z účtu rovnaká suma. Od 1.7.2007 mal byť odvod nižšší.
Je možné v roku 2007 uplatniť v dan. výdavkoch celú odvedenú sumu a v budúcom roku ked príde preplatok na SP na účet zaúčtovať ako príjem, ktorý sa bude zdanovať ?

Dobrovoľné nem. poistenie SZCO je tiež dan. výdavok tak ako povinný odvod?

Veľmi pekne dakujem za radu.
Zoltán Kovács
23.02.08,20:35
Zdravim,
rada by som sa spýtala, ako v JU zaučtovať zvýšený odvod na SP za SZCO, ked predpis je podstatne nižší, ale SZCO si neznížila príkaz k úhrade a celý rok odchádzala z účtu rovnaká suma. Od 1.7.2007 mal byť odvod nižšší.
Je možné v roku 2007 uplatniť v dan. výdavkoch celú odvedenú sumu a v budúcom roku ked príde preplatok na SP na účet zaúčtovať ako príjem, ktorý sa bude zdanovať ?

Dobrovoľné nem. poistenie SZCO je tiež dan. výdavok tak ako povinný odvod?

Veľmi pekne dakujem za radu.

Do nákladov zahrnieš skutočnú výšku odvodu do SP. V r. 2008 kedy ti SP vráti preplatok, by som účtoval ako výdavok ovplyvňujúci základ dane, členenie odvod poistného s mínusom.
Aj dobrovoľné poistenie je VOZD.
jamis
23.02.08,20:36
Dobrovolné nem poistenie je VOZD.
V roku 2007 uplatníš celú odvedenú sumu a v roku 2008 potom ponížiš výdavky na SP, alebo dáš do POZD.
anakonda
23.02.08,20:54
dakujem, je to takto logické, ale človek nikdy nevie, či logika v takýchto prípadoch stačí.
Ešte raz vdaka.