stefany2505
24.02.08,08:37
Dobrý deň.
Potrebujem poradiť: PPV mám uzatvorený na dobu určitú do 30.6.2008. Naskytla sa mi lepšia práca a preto chcem u terajšieho zamestnávateľa dať ,,žiadosť o ukončenie pracovného pomeru" k 29.2.2008.
Aké mam použiť tlačivo? Máte niekto nejaký vzor ako by to malo vyzerať aby to bolo podľa ZP správne?
Prosím poraďťe mi.
Ďakujem
Zoltán Kovács
24.02.08,07:45
Dobrý deň.
Potrebujem poradiť: PPV mám uzatvorený na dobu určitú do 30.6.2008. Naskytla sa mi lepšia práca a preto chcem u terajšieho zamestnávateľa dať ,,žiadosť o ukončenie pracovného pomeru" k 29.2.2008.
Aké mam použiť tlačivo? Máte niekto nejaký vzor ako by to malo vyzerať aby to bolo podľa ZP správne?
Prosím poraďťe mi.
Ďakujem

Stačí listom. Ak sa chceš dohodnúť so zamestnávateľom o rozviazaní prac.pomeru, tak postuzpuješ podľa §60, a aj do žiadosti uvedieš odvolávku na tento §.

Zákonník práce
§ 60
Dohoda o skončení pracovného pomeru

(1) Ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na skončení pracovného pomeru, pracovný pomer sa skončí dohodnutým dňom.

(2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných zmien.

(3) Jedno vyhotovenie dohody o skončení pracovného pomeru vydá zamestnávateľ zamestnancovi.
stefany2505
24.02.08,08:04
Stačí listom. Ak sa chceš dohodnúť so zamestnávateľom o rozviazaní prac.pomeru, tak postuzpuješ podľa §60, a aj do žiadosti uvedieš odvolávku na tento §.

Zákonník práce
§ 60
Dohoda o skončení pracovného pomeru

(1) Ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na skončení pracovného pomeru, pracovný pomer sa skončí dohodnutým dňom.

(2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných zmien.

(3) Jedno vyhotovenie dohody o skončení pracovného pomeru vydá zamestnávateľ zamestnancovi.
Ďakujem.
A ak zamestnávateľ nebude veľmi s týmto súhlasiť, čo sa stane ak od 1.3.2008 nenastúpim do práce? Neporušim nič?
Samozrejme ak mi to nedá písomne že s s mojím ukončením PPV nesúhlasí.
Zoltán Kovács
24.02.08,08:09
Ďakujem.
A ak zamestnávateľ nebude veľmi s týmto súhlasiť, čo sa stane ak od 1.3.2008 nenastúpim do práce? Neporušim nič?
Samozrejme ak mi to nedá písomne že s s mojím ukončením PPV nesúhlasí.

Ak nenastúpiš k 1.3. do práce porušíš samozrejme pracovnú disciplínu. Zamestnávateľ môže za obsenciu krátiť nárok na dovolenku, a konec koncov ti dať aj výpoveď z dôvodu hrubého porušenia prac.disciplíny. Čo samozrejme budeš mať aj vo výstupných papieroch, napríklad na zápočtovom liste ako dôvod ukončenia prac.pomeru.
stefany2505
24.02.08,08:49
Ak nenastúpiš k 1.3. do práce porušíš samozrejme pracovnú disciplínu. Zamestnávateľ môže za obsenciu krátiť nárok na dovolenku, a konec koncov ti dať aj výpoveď z dôvodu hrubého porušenia prac.disciplíny. Čo samozrejme budeš mať aj vo výstupných papieroch, napríklad na zápočtovom liste ako dôvod ukončenia prac.pomeru.
takže aj tak je to najlepšie sa dohodnúť
a nahodou vzor nemáš?
Zoltán Kovács
24.02.08,09:20
takže aj tak je to najlepšie sa dohodnúť
a nahodou vzor nemáš?

Obyčajný list stačí, kde uvedieš presné dátumy a odvolávku na §60 ZP.
pravnicka
24.02.08,10:28
:):):):):):):):):):):):):)
Skopírovala som to zo zakonník práce 311/2001
A zvýraznené vety čiernou farbou upravujú pracovný pomer na dobu určitú.


Zakonnik prace v § 71 uvádza:

Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2007-a.html#hore)

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

(3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.

§ 59 znie:

Skončenie pracovného pomeru
§ 59
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2007-a.html#hore)

(1) Pracovný pomer možno skončiť

a) dohodou,
b) výpoveďou,
c) okamžitým skončením,
d) skončením v skúšobnej dobe.

(2) Pracovný pomer dohodnutý na určitú dobu sa skončí uplynutím dohodnutej doby.

(3) Pracovný pomer cudzinca alebo osoby bez štátnej príslušnosti, ak k jeho skončeniu nedošlo už iným spôsobom, sa skončí dňom, ktorým

a) sa má skončiť jeho pobyt na území Slovenskej republiky podľa vykonateľného rozhodnutia o odňatí povolenia na pobyt,
b) nadobudne právoplatnosť rozsudok ukladajúci tejto osobe trest vyhostenia z územia Slovenskej republiky,
c) uplynula doba, na ktorú bolo vydané povolenie na pobyt na území Slovenskej republiky.

(4) Pracovný pomer zaniká smrťou zamestnanca.
stefany2505
24.02.08,10:30
Obyčajný list stačí, kde uvedieš presné dátumy a odvolávku na §60 ZP.
Ďakujem veľmi pekne a prajem peknú nedeľu

Drž mi prsty aby to v utorok dobre dopadlo v práci a súhlasili s mojim ukončením
pravnicka
25.02.08,17:08
vela šťastia zajtra!