Mrázka
24.02.08,09:51
Mala som reklamu na Googli a nastavila som
Produkt Google AdWords, používaný na obchodné účely: Áno
co sa mi zdalo logické.

Keď som si potom vytlacila el. fakturu, ta bola bez DPH, s tym, ze DPH si mam vysporiadať v SR.

Neviem ako, nie som platca DPH.

Aj help k tejto teme je taky nejaky cudny

"Obchodné účely
Možnosť, ktorú zvolíte, určí, či vám naúčtujeme DPH na vašom účte služby AdWords.

Ak hľadáte možnosť získania ekonomickej výhody propagáciou tovarov a služieb v rámci služby Google AdWords, vyberte Áno. Daň DPH nebude zahrnutá do poplatkov za službu AdWords. Za stanovenie DPH vo svojej krajine budete zodpovední. Veľká väčšina inzerentov vyberá Áno, v rátane pridružených partnerov, živnostníkov a obchodníkov na voľnej nohe.

Ak používate službu AdWords na súkromné, neobchodné účely, zadajte Nie. V takomto prípade pripočítame daň DPH k poplatkom za službu AdWords podľa aktuálnej sadzby platnej v Írsku.
"

Pisala som viac krat tuto otazku aj na Google ale ani raz neodpovedali.

Viete poradiť, čo s tým?
Rozalka
24.02.08,11:19
§ 69
Osoby povinné platiť daň
správcovi dane
(http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2008-a.html#hore#hore)
(1) Platiteľ, ktorý dodáva tovar alebo službu v tuzemsku, je povinný platiť daň.

(2) Zdaniteľná osoba,ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku, je povinná platiť daň pri službe a pri tovare dodanom s inštaláciou alebo montážou, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu, ak ide o službu alebo tovar s miestom dodania v tuzemsku; zdaniteľná osoba nie je povinná platiť daň, ak je zahraničná osoba platiteľom.

(3) Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods. 8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu.

(4) Platiteľ alebo osoba registrovaná pre daň podľa § 7 je povinná platiť daň pri službách podľa § 16 dodaných zahraničnou osobou z iného členského štátu, ak službu objednala pod identifikačným číslom pre daň prideleným tejto osobe v tuzemsku.




§ 3
Zdaniteľná osoba
(http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2008-a.html#hore#hore)

(1) Zdaniteľnou osobou je každá osoba, ktorá vykonáva nezávisle akúkoľvek ekonomickú činnosť podľa odseku 2 bez ohľadu na účel alebo výsledky tejto činnosti.


Miesto dodania služby
§ 15

(7) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava. Ak sú služby uvedené v odseku 8 dodané osobou z tretieho štátu zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava a služby sú určené na spotrebu a využitie v tuzemsku, miestom dodania služieb je tuzemsko.

(8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú

a) reklamné služby,
b) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
c) bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
d) prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv,
e) pridelenie zamestnancov,
f) nájom hnuteľného hmotného majetku s výnimkou nájmu dopravných prostriedkov, železničných vagónov a vozňov, prívesov a návesov
g) telekomunikačné služby,
h) služby rozhlasového vysielania a televízneho vysielania,
i) elektronicky dodávané služby,
j) prenos emisných kvót pre skleníkové plyny,
k) poskytnutie prístupu a prepravy alebo prenosu cez rozvodné systémy zemného plynu a elektriny a dodanie ostatných priamo súvisiacich služieb.


Z uvedeného vyplýva, že aj keď nie si registrovaným platiteľom na DPH, teraz musíš daň odviesť. To znamená, vypočítaš 19% z fakturovanej sumy a podáš priznanie. Priznanie sa podáva a daň sa platí do 25. dňa v mesiaci nasledujúceho mesiaca.
Mrázka
25.02.08,15:30
Skúšala som si vytvoriť nový účet na Google a chcela som zadať
Produkt Google AdWords, používaný na obchodné účely: NIE
a bola som upozornená, že ak je to na komerčné účely, tak musím zadať Áno a že ak zvolím Nie bude to preskúmané odborníkmi Google.

Podľa toho to vyzerá, že všetci si musia daň DPH vysporiadať sami, či už sú plátci DPH alebo nie.

Len neviem či je správne vystaviť Fa. bez DPH subjektu, ktorý nie je platca DPH.
Rozalka
25.02.08,18:52
§ 69
Osoby povinné platiť daň
správcovi dane
(3) Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods. 8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu.


§ 3
Zdaniteľná osoba

(1) Zdaniteľnou osobou je každá osoba, ktorá vykonáva nezávisle akúkoľvek ekonomickú činnosť podľa odseku 2 bez ohľadu na účel alebo výsledky tejto činnosti.
Miesto dodania služby
§ 15

(7) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava. Ak sú služby uvedené v odseku 8 dodané osobou z tretieho štátu zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava a služby sú určené na spotrebu a využitie v tuzemsku, miestom dodania služieb je tuzemsko.
(8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú
a) reklamné služby,



Len neviem či je správne vystaviť Fa. bez DPH subjektu, ktorý nie je platca DPH.
Je to správne. Dôvody som ti zvýraznila.
Z uvedeného vyplýva, že aj neplatiteľ DPH musí poznať Zákon o DPH.
karasuľka
06.03.08,10:31
Dobrý deň, prevádzkujeme internetový obchod, za reklamu na Google sme dňa 21.12.2007 obdržali šek vo výške 231,65 USD. Dali sme banke príkaz na inkaso šeku a tá nám 03.03.2008 pripísala na účet sumu 4 913,06 Sk. Prosím ako to správne zaúčtovať, účtujeme v jednoduchom účtovníctve, vznikne mi aj kurzový rozdiel? Ďakujem
Ala100
23.04.08,07:40
poprosim o skontrolovanie. prisla na fa z google na 18 000 Sk, tychto 18 000 dam do riadku 9 danoveho priznania a dan 3 420 do 10 riadku danoveho priznania z DPH. dalej uz fa neuvadzam.
Ala100
23.04.08,12:57
mozte mi prosim niekto poradit...uz som tu prestudovala vsetky prispevky o sluzbach a stale sa neviem dopatrat kam to vsade zaradit
beatap
26.06.08,06:30
Dobrý deň, prevádzkujeme internetový obchod, za reklamu na Google sme dňa 21.12.2007 obdržali šek vo výške 231,65 USD. Dali sme banke príkaz na inkaso šeku a tá nám 03.03.2008 pripísala na účet sumu 4 913,06 Sk. Prosím ako to správne zaúčtovať, účtujeme v jednoduchom účtovníctve, vznikne mi aj kurzový rozdiel? Ďakujem


Podobný problém mám aj ja. Sme platcami dph, účtovanie v PU. Na účet prišli peniaze v Sk za reklamu na Google. Problém je v tom, že okrem nejakej zmluvy vytlačenej z netu k tomu nemám nič. Z tej zmluvy nie som o nič múdrejšia, hlavne čo sa dph týka. Neviem ako z toho odviesť dph, či vôbec treba odviesť...??? Je to celé výnos, čo to treba rozdeliť.?
gazopeter
03.11.08,14:27
Z uvedeného vyplýva, že aj keď nie si registrovaným platiteľom na DPH, teraz musíš daň odviesť. To znamená, vypočítaš 19% z fakturovanej sumy a podáš priznanie. Priznanie sa podáva a daň sa platí do 25. dňa v mesiaci nasledujúceho mesiaca.


Mne sa to akosi nezda. Mam trosku skusenosti s AdWords, ale nie s neplatcami DPH. Podla mna ked nie som platcom DPH, tak DPH nemusim doplacat. Ako mozem dat danove priznanie k DPH, ked nie som platcom DPH?
Jana Acsová
03.11.08,14:39
Mne sa to akosi nezda. Mam trosku skusenosti s AdWords, ale nie s neplatcami DPH. Podla mna ked nie som platcom DPH, tak DPH nemusim doplacat. Ako mozem dat danove priznanie k DPH, ked nie som platcom DPH?
§ 78
Daňové priznanie a splatnosť vlastnej daňovej povinnosti
(3) Ak osobe, ktorá nie je platiteľom, vznikne povinnosť platiť daň (§ 69), je táto osoba povinná podať daňové priznanie do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom vznikla daňová povinnosť, a v tej istej lehote zaplatiť daň s výnimkou podľa odseku 4.

(4) Osoba, ktorá nie je registrovaná pre daň podľa § 4 až 7, pri nadobudnutí nového dopravného prostriedku z iného členského štátu je povinná podať daňové priznanie do siedmich dní od nadobudnutia nového dopravného prostriedku a v tej istej lehote zaplatiť daň.
gazopeter
03.11.08,14:43
§ 78
Daňové priznanie a splatnosť vlastnej daňovej povinnosti
(3) Ak osobe, ktorá nie je platiteľom, vznikne povinnosť platiť daň (§ 69), je táto osoba povinná podať daňové priznanie do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom vznikla daňová povinnosť, a v tej istej lehote zaplatiť daň s výnimkou podľa odseku 4.

(4) Osoba, ktorá nie je registrovaná pre daň podľa § 4 až 7, pri nadobudnutí nového dopravného prostriedku z iného členského štátu je povinná podať daňové priznanie do siedmich dní od nadobudnutia nového dopravného prostriedku a v tej istej lehote zaplatiť daň.


znamena to aj to, ze ak si nieco kupim v amerike ako sukromna osoba a neplatim DPH, lebo to beriem do europy, musim v europe doplatit DPH?
Jana Acsová
03.11.08,14:45
znamena to aj to, ze ak si nieco kupim v amerike ako sukromna osoba a neplatim DPH, lebo to beriem do europy, musim v europe doplatit DPH?To čo som pripla, znamená, že aj neregistrovaná osoba v niektorých prípadoch je osobou povinnou platiť daň a podávať daňové priznanie. Zákon túto oblasť priamo upravuje.
gazopeter
03.11.08,14:49
To čo som pripla, znamená, že aj neregistrovaná osoba v niektorých prípadoch je osobou povinnou platiť daň a podávať daňové priznanie. Zákon túto oblasť priamo upravuje.

uz chapem. toto je jeden z pripadov, kedy sa oplati obratit na odbornika. preto si uctovnictvo uz davno neriesim sam.
dakujem.
ikosk
29.01.09,20:51
To čo som pripla, znamená, že aj neregistrovaná osoba v niektorých prípadoch je osobou povinnou platiť daň a podávať daňové priznanie. Zákon túto oblasť priamo upravuje.

Mam taky isty problem s google. Znamena to, ze musim podat danove priznanie aj ked niesom platcom DPH a nemusim sa registrovat na danovom urade ako platca DPH, alebo uz sa musim registrovat? Vdaka
majklsvk
12.03.09,10:26
Ahojte, tiez si neviem dat rady s adwords. Zaplatil som googlu na skusku 10€ na sponzorovanu reklamu adwords. Ako mam teraz chapat fakturu, ktoru mi poslal google, ked ciastka DPH je 0. Vysvetluju to tak, ze sluzby su predmetom spatneho vyuctovania - DPH uctuje prijemnca podla clanku 196 smernice Rady 2006/112/EC. Ako mam tuto fakturu zauctovat a z nej si nemozem uplatnit vratenie DPH? :confused:
ikosk
11.05.09,13:52
Ahojte, tiez si neviem dat rady s adwords. Zaplatil som googlu na skusku 10€ na sponzorovanu reklamu adwords. Ako mam teraz chapat fakturu, ktoru mi poslal google, ked ciastka DPH je 0. Vysvetluju to tak, ze sluzby su predmetom spatneho vyuctovania - DPH uctuje prijemnca podla clanku 196 smernice Rady 2006/112/EC. Ako mam tuto fakturu zauctovat a z nej si nemozem uplatnit vratenie DPH? :confused:

V mojom prípade som musel DPH zaplatiť aj keď niesom platca DPH. Na faktúre od google je 0% DPH... takže ty to DPH musíš zaplatiť u nás a keď si ty platcom DPH tak ti ho potom Danový úrad zas vráti späť... :)
rolandik
12.05.09,08:07
Mne sa to tak isto nezdá. Ak sme chceli od Googla faktúru bez DPH museli sme posieľať kopie kartičiek o registrácii. A uviesť IČ DPH aby si ho mohli overiť v databáze platiteľov. Tak neviem.