vgabka
18.03.05,13:18
Prosím o radu, lebo v danej problematike sa neviem pohnúť. Som fyzická osoba (neživnostník), mám príjmy zo závislej činnosti, ale okrem toho vykonávať aj lektorské a prednášateľské služby na základe príkaznej zmluvy, ktoré neboli ešte zdanené. Môžem vyhotoviť daňové priznanie typu B a tieto príjmy z príležitostného príjmu zahrnúť medzi ostatné príjmy a k nim si uplatniť paušalné výdavky 25 %? Na tento problém som sa už na porade pýtala niekoľkokrát, ale zatiaľ mi ešte nikto neodpovedal. Vopred dík, dík, dík.
vgabka
18.03.05,12:43
Prosím, prosím, nikto neporadí?
Evanka
18.03.05,13:36
Prosím o radu, lebo v danej problematike sa neviem pohnúť. Som fyzická osoba (neživnostník), mám príjmy zo závislej činnosti, ale okrem toho vykonávať aj lektorské a prednášateľské služby na základe príkaznej zmluvy, ktoré neboli ešte zdanené. Môžem vyhotoviť daňové priznanie typu B a tieto príjmy z príležitostného príjmu zahrnúť medzi ostatné príjmy a k nim si uplatniť paušalné výdavky 25 %? Na tento problém som sa už na porade pýtala niekoľkokrát, ale zatiaľ mi ešte nikto neodpovedal. Vopred dík, dík, dík.Pripajam odpoved uverejnenu v Poradcovi, kde bol dotaz na podobny problem. .