vasulka
24.02.08,11:54
Milí poraďáci! Vytiekla mi voda z plynového kotla.Servis príde zajtra.Viete mi niekto poradiť, čo to môže byť za závadu? A koľko ma to bude približne stáť?
Kotol je 10ročný TERMOGAS EKO stacionárny.
Už vopred vám ďakujem.
katmen
25.02.08,14:06
s velkou pravdepodobnostou ide o nejaku netesnost alebo prehrdzavenie, myslim, ze cena opravy bude v tisicoch, odporucam este pred vykonanim opravy sa spytat opravara na cenu opravy a podla ceny sa rozhodnut ci radsej nevymenit kotol, kedze v blizkej buducnosti bude nutny audit kotlov podla legislativy eu a tiez z dovodu lepsej ucinnosti novych modelov a zvysovanie ceny plynu a ze bude teuro
vasulka
25.02.08,14:23
Ďakujem,to si ma velmi nepotešil.Ten objednaný servisák ešte neprišiel.:mee:
profesor
25.02.08,18:21
Nesúhlasím celkom s Katmenom. Ono sa dosť ťažko určuje takto nadiaľku príčina úniku vody z kotla, pretože môže to byť prehrdzavenie, ale tiež to môže byť netesnosť vypúšťacieho kohúta, čo je 100-korunová záležitosť, prípadne netesnosť akéhokoľvek spoja, ktorý treba dotiahnuť alebo vymeniť tesnenie, takže nemusíš hned prepadať panike. Jedno je pravda, že nové kotly majú neporovnateľne lepšiu účinnosť, laicky povedané - prekúriš menej peňazí. A čo sa týka tzv. nutného auditu, teda povinnej kontroly kotlov, táto sa týka len kotlov nad 20 kW, takže pokiaľ máš kotol s nižším výkonom, tak sa ťa to netýka. A keď už ide o to, tak doteraz nevydalo ministerstvo hospodárstva vykonávaciu vyhlášku, podľa ktorej majú byť školení budúci kontrolóri :)
vasulka
26.02.08,08:09
Profesor,ďakujem ti za názor.Do dneška som nezohnala servis. Ten zo soboty,čo slúbil v pondelok príjsť ,nedvíha telefon,ďalší nieje doma a tretí nemá týždeň servis.technika.

Prosím vás Poraďáci v okr.Levice, nemáte na niekoho kontakt? Som z toho už na nervy. :confused: Ďakujem.