mperhacova
24.02.08,13:37
Ahojte,
veľa krát som hľadala môj problem,ale nenašla som ho tak preto sa obraciam na vás.
Chýba mi FA za upomienku a neviem čo s tým, číslo daň.dokladu /UPOMIENKY/ viem lebo to bolo napisané na doklade o zaplateni,a moja otázka mam tu Fa dať do VNZD alebo to nevadi a môžem ju dať do VOZD keď viem číslo daň.dokladu?
Ďakujem ste super
Zita5
24.02.08,12:45
O akú upomienku sa jedná ?Čoho sa týka ?
mperhacova
24.02.08,12:55
je to upomieka z Orageu.
Zita5
24.02.08,13:08
Ahojte,
veľa krát som hľadala môj problem,ale nenašla som ho tak preto sa obraciam na vás.
Chýba mi FA za upomienku a neviem čo s tým, číslo daň.dokladu /UPOMIENKY/ viem lebo to bolo napisané na doklade o zaplateni,a moja otázka mam tu Fa dať do VNZD alebo to nevadi a môžem ju dať do VOZD keď viem číslo daň.dokladu?
Ďakujem ste super

To že ste uhradili určitú sumu , Vás ešte neoprávňuje účtovať o výdavkoch ovplyvňujúcich ZD. Potrebujete k tomu doklad, bohužiaľ nestačí len vedieť číslo dokladu resp. variabilný symbol .Preukázateľný výdavok je potrebné aj doložiť a preukázať .Takže bez dokladu VNZD.


P.S. Doplním , je tu ešte možnosť , že by SZČO požiadala o opis .
mperhacova
24.02.08,13:16
Ďakujem aj ja som si to myslela,že bez dokladu sa to neda ešte raz ďakujem
mperhacova
24.02.08,14:27
napadla ma taka vec,ak by som tu sumu ponížila o 40 Sk /cena upomienky/potom by som nemusela davať nič do VNZD môže to tak byť?
cactus
24.02.08,15:50
napadla ma taka vec,ak by som tu sumu ponížila o 40 Sk /cena upomienky/potom by som nemusela davať nič do VNZD môže to tak byť?
a jedná sa iba o tých 40 Sk za upomienku? a to chýba fa iba za tých 40 Sk?
ak je to tak, tak by som nenaháňala klienta o doloženie dokladu a dala to do VNZD. Môj názor.;)