Ellinka
24.02.08,13:54
Prajem pekný deň všetkým,

Známy ma poprosil o spracovanie JU za rok 2007. Minulý rok mu to robila sukromná firma. Pri prezretí peňažného denníka za minulý rok som prišla na to, že vôbec nebola vedená v PD banka, hoci boli priložené bankové výpisy. Všetky úhrady pohľadávok boli urobené do pokladne hoci v skutočnosti bola úhrada usktutočnená na účet. Bol vystavený pr. doklad a k tomu pripnutá FA. Rovnako vôbec neboli zúčtované bankové poplatky.
S takýmto postupom som sa ešte nestretla.Môžete sa k tomu vyjadriť?
Ď.
jessica
24.02.08,13:01
Prajem pekný deň všetkým,

Známy ma poprosil o spracovanie JU za rok 2007. Minulý rok mu to robila sukromná firma. Pri prezretí peňažného denníka za minulý rok som prišla na to, že vôbec nebola vedená v PD banka, hoci boli priložené bankové výpisy. Všetky úhrady pohľadávok boli urobené do pokladne hoci v skutočnosti bola úhrada usktutočnená na účet. Bol vystavený pr. doklad a k tomu pripnutá FA. Rovnako vôbec neboli zúčtované bankové poplatky.
S takýmto postupom som sa ešte nestretla.Môžete sa k tomu vyjadriť?
Ď.

Nuž to budú vyložene "súkromné postupy účtovania". :)
Rozalka
24.02.08,13:02
Prajem pekný deň všetkým,

Známy ma poprosil o spracovanie JU za rok 2007. Minulý rok mu to robila sukromná firma. Pri prezretí peňažného denníka za minulý rok som prišla na to, že vôbec nebola vedená v PD banka, hoci boli priložené bankové výpisy. Všetky úhrady pohľadávok boli urobené do pokladne hoci v skutočnosti bola úhrada usktutočnená na účet. Bol vystavený pr. doklad a k tomu pripnutá FA. Rovnako vôbec neboli zúčtované bankové poplatky.
S takýmto postupom som sa ešte nestretla.Môžete sa k tomu vyjadriť?
Ď.
Nepoužíval súkromný účet pre účely podnikania a preto to účtovali týmto spôsobom?
jessica
24.02.08,13:05
Tie úhrady do pokladne by sa ešte dali chápať ak by boli tie úhrady prijímané na súkromný účet a podnikateľ by si ich prevádzal výberom zo súkr.účtu do pokladne. A bank.poplatky zo súkr.účtu teda nie sú daň.výdajom. Ale mal by mať v tom prípade založený aj podnikateľský účet, kde sa všetky pohyby účtovali v PD.
Johanka
24.02.08,13:17
Prajem pekný deň všetkým,

Známy ma poprosil o spracovanie JU za rok 2007. Minulý rok mu to robila sukromná firma. Pri prezretí peňažného denníka za minulý rok som prišla na to, že vôbec nebola vedená v PD banka, hoci boli priložené bankové výpisy. Všetky úhrady pohľadávok boli urobené do pokladne hoci v skutočnosti bola úhrada usktutočnená na účet. Bol vystavený pr. doklad a k tomu pripnutá FA. Rovnako vôbec neboli zúčtované bankové poplatky.
S takýmto postupom som sa ešte nestretla.Môžete sa k tomu vyjadriť?
Ď.
Spracuj mu JÚ za rok 2007 . Minuloročný bordel nech si rieši s tým, kto ho urobil a dostal za to zaplatené ;).
zuhl
24.02.08,13:22
No ale si musí nahrať tie fa z roku 2OO6 do evidencií, lebo potom ich nijako nespáruje. A ak jej odovzdali aj výkaz o záväzkoch a pohľadávkach a sú tam, tak ich musí duplom nahrať.
Ellinka
24.02.08,13:54
Podľa mojich informácií ide o podnikateľský účet v CZK. Na výpisoch z banky za rok 2006 sú všetky ban. poplatky prepočítané kurzom NBS. Prečo to potom prepočítavala, keď ich neúčtovala?
Ďakujem. Pekný deň.
Johanka
24.02.08,13:57
... a vo finále zistíme, že mu vznikla stála prevádzkareň v ČR a mal byť pre daň z príjmov registrovaný aj v ČR :D.
.... a možno aj bol, viedol české účto, ktoré bolo takýmto spôsobom prenesené do slovenského .
aňuša
24.02.08,13:58
......takýchto " účtovníkov" by som naďaleko obchádzala.......