Mimi21
24.02.08,15:22
Viem, ze ak si zalozim sukromnu skolku, treba to najprv nahlasit na ministerstvo skolstva a oni mi to musia povolit, resp. zaradit ju do siete skolok na Slovensku.
Neviete mi niekto poradit ako to urobit? Na web stranke ministerstva som nic nenasla.
Vdaka za vsetky rady.
polka
24.02.08,14:34
Treba si preštudovať príslušnú "Smernicu o postupe pri zaraďovaní do siete škôl". Znenie smernice prikladám.
fedorko1
24.02.08,20:27
Ak stihneš požiadať ministerstvo do 30.6. 2008 a oni ti všetky predložené dokumenty schvália, ako materská škola budeš môcť fungovať od roku 2009. Tvoje zariadenie dovtedy môže pracovať ako "opatrovateľské centrum", avšak bez príspevku štátu na dieťa...
Mimi21
25.02.08,10:40
Ako opatrovatelske centrum... to mi staci volna zivnost? Aky by mal byt jej predmet?
Mimi21
25.02.08,10:44
A este som sa chcela spytat, ci mozem byt zriadovatelom skolky ako FO alebo to musi byt nejaka naziskovka alebo cosi podobne.
Dakujem za odpoved
fedorko1
26.02.08,11:26
Na otvorenie opatrovateľského zariadenia stačí vybaviť si živnosť - je to voľná živnosť - Opatrovateľská služba mimo právny rámec sociálnych služieb, nie je tam zadefinovaná veková kategória, spadajú tam aj deti. Samozrejme prevádzku Ti musí schváliť hygiena... Nepotrebuješ mať ani príslušné vzdelanie. O zaradenie do siete škôlok môžeš žiadať aj ako FO, ak ťa zaradia samozrejme dostaneš príspevky od štátu aj možnosť žiadať o dotácie, ale musíš spĺňať podmienky ako normálna štátna škôlka - riaditeľka 5 rokov praxe, kvalifikovaných učiteľov atď... môže prísť inšpekcia...je na zváženie, či si otvoriť súkromné opatrovateľsko - vzdelávacie zariadenie alebo materskú školu
Mimi21
26.02.08,12:37
Hm ale na zivnostenskom urade mi vraveli, ze od 1.1. menili volne zivnosti a to co pises uz medzi nimi nie je. mam to rozkuskovane na prevadzku jasli, starostlivost o domacnost a rodinu... a zabezpecenie volenho casu deti a mladeze... tak teraz neviem, ci mi to tam spada, alebo nie.
fedorko1
26.02.08,13:08
Tak tu Ti neporadím, ja som zakladala živnosť v decembri k 1.1., takže opatrovateľstvo mám... Tiež chcem požiadať o zaradenie do siete, tak makám na osnovách a plánoch... Ak nechceš jasle, tak skús zabezpečenie voľného času detí...
Mimi21
26.02.08,15:54
VDAKA za odpoved a mozem sa este spytat, kolko ta vysla prerabka toaliet (detske zachodiky a umyvadielka)? To je jedina vec, ktorej sa obavam z financneho hladiska. Vraj je to dost drahe.
fedorko1
26.02.08,17:40
Ja si prenajímam priestory - voľnú triedu v existujúcej MŠ, takže nič neprerábam... Ale ak si nájdeš v okolí šikovného vodára, nie firmu, nepredpokladám, že to bude vysoká položka, veď cenu materiálu na internete nájdeš, cenu práce Ti nik nepovie, kým nemá obhliadnute priestory a nemá viac informácií. Môj manžel je vodár, ale robí to len popri hlavnej práci, ak máš konkrétnu predstavu čo chceš, spýtam sa, ale aj jeho cenová ponuka môže byť skreslujúca, každý vodár iná cenová kalkulácia...
Mimi21
27.02.08,12:55
Ziadna volna trieda u nas bohuzial nie je... to mas velku vyhodu. Predpokladam, ze nie si z Trnavy :) Mas aj vlastnu web stranku svojej skolky? Rada by som si prezrela, len tak zo zvedavosti
Mimi21
27.02.08,12:57
U nas bohuzial nie je volna uz ziadna skolka. co bolo volne, to rozpredali. Predpokladam, ze ty asi nie si z Trnavy :)
Nemas nahodu web stranku tvojej skolky? Len tak zo zvedavosti by som si ju rada prezrela.:D
Mimi21
27.02.08,12:58
jaj snazila som sa dvakrat pisat odpoved stym ze mi to neposlalo, ale ako pozeram, tak tu mam dvakrat takmer to iste... ospravedlnujem sa
fedorko1
27.02.08,14:32
ja som tiež len v začiatkoch, škôlky sú u nás tiež rozpredané, preto som obiehala existujúce... Teraz som vo fáze, kedy hľadám deti, aby som začala školský rok 2008/2009. Úrady mám pobehané, priestory zabezpečené, vzdelávací program pripravený, len nemám dosť prihlásených detí, aby som zaplatila aspoň nájom.Moja web je besttimenursery.sk
Mimi21
29.02.08,11:37
Ja som dnes obiehala urady kvoli priestorom, ale v existujucich skolkach mi nedaju nic, pretoze od marca bude platit nejaky novy zakon, podla ktoreho musi byt v triedach o nejakych 2-3 deti menej a preto p otrebuju aj to malo volneho, co im zostalo. Tak to so mnou vyzera dost biedne.
martina0203
29.02.08,12:46
Ahoj,
čítala som si vaše príspevky, sú zaujímavé. Ja som tiež vždy chcela niečo ako súkromnú škôlku, ale každý mi hovoril, že je okolo toho veľa vybavovania, kontrol a peňazí. Je to tak?
Mimi21
29.02.08,14:15
Ja vybavujem najskor len jasle a je to volna zivnost, skolka je trochu o inom ale tie jasle.... kontroly su z hygieny a ked mas vsetko Ok, tak myslim, ze nie su nejake velke problemy vybavit ostatne... ja mam problem akurat tak s priestormi. Nedari sa mi nic zohnat uz od decembra.
luana38
22.03.08,06:34
Mimi 21, prosim ta, ty otvaras jasle? Mohla by si mi nieco o tom blizsie napisat? Ja by som chcela tiez otvorit v septembri, som ucitelka,pre stredne skoly, co je k jasliam potrebne. Kolko to asi stokji a tak, doik.
luana38
27.03.08,07:41
Opatrovatelska cinnost je aj nadalej volna zivnost, plati sa len 100sk kolok.