mimic
24.02.08,18:06
Dobrý deň,

Som učiteľkou na gymnáziu a chcela by som sa opýtať, ako je to
s návratom zo služobnej cesty. Vrátili sme sa dnes o pol siedmej ráno
zo zahraničnej služobnej cesty (od pondelka) a v podstate sme museli
nastúpiť do práce - resp. vybrať si náhradné voľno, ak by sme chceli ísť domov.
cestovali sme od pol tretej predchádzajúceho dňa do tej pol siedmej ráno (z toho 6 posledných hodín lôžkovým vozňom).
Neumožňuje zákonník aspoň niekoľkohodinovú pauzu medzi návratom zo služobnej cesty a nástupom do práce?
ďakujem
mimic
Chobot
25.02.08,08:14
Dobrý deň,

Som učiteľkou na gymnáziu a chcela by som sa opýtať, ako je to
s návratom zo služobnej cesty. Vrátili sme sa dnes o pol siedmej ráno
zo zahraničnej služobnej cesty (od pondelka) a v podstate sme museli
nastúpiť do práce - resp. vybrať si náhradné voľno, ak by sme chceli ísť domov.
cestovali sme od pol tretej predchádzajúceho dňa do tej pol siedmej ráno (z toho 6 posledných hodín lôžkovým vozňom).
Neumožňuje zákonník aspoň niekoľkohodinovú pauzu medzi návratom zo služobnej cesty a nástupom do práce?
ďakujem
mimic


Áno umožňuje, Zákonník práce § 92 ods. 3 :

"(3) Zamestnancovi, ktorý sa vrátil z pracovnej cesty po 24. hodine sa poskytne čas na nevyhnutný odpočinok od skončenia pracovnej cesty do nástupu do práce v rozsahu osem hodín, a ak tento čas spadá do pracovného času zamestnanca, aj náhrada mzdy vo výške jeho priemerného zárobku."


Ale nejako mi nesedia tie dni, príspevok si dávala v nedeľu večer o 19 hod. a píšeš, že dnes ste prišli o siedmej ráno. Teda ste sa vrátili v nedeľu ráno o siedmej? Kedy si mala ísť do práce? V nedeľu? Pokiaľ áno, tak najskôr si mohla nastúpiť v nedeľu o pol tretej poobede. Pokiaľ si mala pracovať v pondelok ráno, to to už je v poriadku, na dnešné ráno nárok na voľno nemáš.

Takže upresni.
mimic
25.02.08,14:14
Ahoj
ďakujem za odpoveď
posun v časoch: text som napísala v piatok večer a v piatok aj pridala do porady, ale na vlastný blog, keďže som nevedela, ako to tu chodí, a kam vlastne s otázkou. Z môjho blogu bol ešte vzápätí nato odstránený jedným z administrátorov - s pripomienkou, že blog neslúži na diskusiu. Až v nedeľu som sa konečne zorientovala. A napísala to znovu - resp. len skopírovala text - tam nastal ten časový posun. Tá odpoveď mi veľmi pomohla. Ďakujem. mimic