Viba
24.02.08,19:06
Zdravím

opravujem daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2005 - jednoduché účt., neplatca DPH.
V roku 2006 som prešla na paušálne výdavky a v daňovom priznaní v roku 2005 som neupravila daňový základ o nevysporiadané pohľadávky, záväzky...
Chcem sa spýtať, či mám daňový základ zvýšiť aj o Pasovú brúsku, ktorú sme kúpili v novembri 2005 za 1690 Sk

Dopredu ďakujem
Zoltán Kovács
24.02.08,18:19
Zdravím

opravujem daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2005 - jednoduché účt., neplatca DPH.
V roku 2006 som prešla na paušálne výdavky a v daňovom priznaní v roku 2005 som neupravila daňový základ o nevysporiadané pohľadávky, záväzky...
Chcem sa spýtať, či mám daňový základ zvýšiť aj o Pasovú brúsku, ktorú sme kúpili v novembri 2005 za 1690 Sk

Dopredu ďakujem

Áno, je to bežný výdaj réžia.
Viba
24.02.08,18:27
Vďaka
a ešte som našla ďalší problém,
V knihe záväzkov a vo výkaze MZ mám zapísanú neuhradenú faktúru (r.2005) za telefón a tá sa stratila. Čo s tým, asi si nemôžem znížiť základ, keď doklad chýba

A ešte čo s krátkodobým majetkom, ktorý sa kúpil z poskytnutej dotácie
Zoltán Kovács
24.02.08,18:42
Vďaka
a ešte som našla ďalší problém,
V knihe záväzkov a vo výkaze MZ mám zapísanú neuhradenú faktúru (r.2005) za telefón a tá sa stratila. Čo s tým, asi si nemôžem znížiť základ, keď doklad chýba

A ešte čo s krátkodobým majetkom, ktorý sa kúpil z poskytnutej dotácie

Keď je to krátkodobý majetok, tak pri nákupe sa účtuje do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane predsa.
Viba
26.02.08,16:48
Nevie mi niekto poradiť, či k dodatočnému daňovému priznaniu treba prikladať všetky prílohy (Výkazy, príjmy manželky, potvrdenie od zamestnávateľa....
Vďaka
Zoltán Kovács
26.02.08,16:55
Nevie mi niekto poradiť, či k dodatočnému daňovému priznaniu treba prikladať všetky prílohy (Výkazy, príjmy manželky, potvrdenie od zamestnávateľa....
Vďaka

Prikladať výkaz príjmov a výdavkov, došlo k zmene zrejme. Výkaz o majetku a záväzkov, ak sa zmenil tak isto. Potvrdenie o príjme manželky nie, nemenil sa.
Viba
26.02.08,17:59
Ešte jedna vec
V pôvodnom DP mi vyšiel základ dane 0, bol vyplatený daňový bonus 3800 (rozdiel) a vrátený preplatok dane 2832.
Teraz mi vychádza základ dane a dan 2400 Sk. V oddiely, kde sa vypisujú rozdiely z DDP mi vychádza suma daňového bonusu 1400 Sk.
Je to už koniec? Uvádza sa ešte niekde tá daň, ktorú mám zaplatiť, alebo mám len uhradiť 2400 Sk