susaan88
25.02.08,07:15
Čaute poraďáci,
potrebovala by som poradiť, nemám totiž ani páru, ako to bude v podniku vyzerať. Sme slovenská s.r.o. a vytvárame si pobočku v Srbsku, kôli pohybu pracovnej sily. Mohli by ste mi poradiť, ako to bude s účtovníctvom? A s daňovým priznaním? veľmi pekne ďakujem
zalobaba
25.02.08,06:29
Čaute poraďáci,
potrebovala by som poradiť, nemám totiž ani páru, ako to bude v podniku vyzerať. Sme slovenská s.r.o. a vytvárame si pobočku v Srbsku, kôli pohybu pracovnej sily. Mohli by ste mi poradiť, ako to bude s účtovníctvom? A s daňovým priznaním? veľmi pekne ďakujem

Bolo by asi potrebné napísať, akú formu pobočky v Srbsku vytvárate? Organizačnú zložku alebo niečo iné?
susaan88
25.02.08,06:40
Pravdepodobne organizačnú zložku, je to ešte vo fáze vybavovania.
ondrejvla
04.12.08,13:18
Dúfam, že som moju otázku zaradila do správnej témy. Prosím o pomoc s týmto problémom, s.r.o. v SR uhradila preddavok na založenie pobočky
v Spojených Arabských Emirátoch v apríli v USD, kurzom platným v ten deň
podľa NBS. Účtovala som to ako poskytnutý preddavok. Teraz mi prišla faktúra, s dátum vystavenia máj 2008, s textom: náklady na založenie pobočky firmy v Dubai. Môžem použiť pre zúčtovanie preddavku kurz došlej faktúry, teda deň jej doručenia, alebo použiť kurz poskytnutia preddavku? No a ešte mám otázku, bude správne účtovanie :
MD 051/A/D 321/A
MD 321/A/D 314/A kurzom akým - úhrada bola v apríli, daňovým dokladom
sa pre mňa stáva dátum došlej faktúry, kde je oslobodenie od DPH,
zároveň sa pýtam, budem správne účtovať, ak podľa tohoto zákona použijem kurz poskytnutia preddavku? Alebo mám účtovať kurzom, kedy mi bola fa doručená? A ešte niečo, účtujem správne na účet 051/A?

Verím, že niekto z Poraďákov sa s týmto problémom už stretol a poradí mi. Veľmi pekne ďakujem a pridám za každú odpoveď jeden pekný, maľovaný...
ondrejvla
04.12.08,16:32
Posúvam...