banker
25.02.08,07:39
Ja by som mal takuto zalezitost:

jeden znamy predava auto, avsak len urcitej osobe je ho ochotny dat za nizsiu cenu. Ako postupovat v tomto pripade?.
Ak Ta urcita osoba ho od neho kupi, moze ho okamzite predat mne a az ja ho zaregistrujem na moje meno v mojom okrese? Ona by sluzila ako medziclanok, avsak neregistrovala by ho, len obratom so zmluvou by ho mne predala. Je to legalny postup? Osobne v tom nic zloziteho nevidim, avsak obavam sa nasich uradnikov...

Aka je maximalna doba od odhlasenia po registraciu? Potreboval by som medzi tym asi tak 10 dni, kym by som to prihlasil.
Vdaka
b.
Chobot
25.02.08,07:36
Ja by som mal takuto zalezitost:

jeden znamy predava auto, avsak len urcitej osobe je ho ochotny dat za nizsiu cenu. Ako postupovat v tomto pripade?.
Ak Ta urcita osoba ho od neho kupi, moze ho okamzite predat mne a az ja ho zaregistrujem na moje meno v mojom okrese? Ona by sluzila ako medziclanok, avsak neregistrovala by ho, len obratom so zmluvou by ho mne predala. Je to legalny postup? Osobne v tom nic zloziteho nevidim, avsak obavam sa nasich uradnikov...

Vdaka
b.

Pri odhlasovaní auta sa nahlasuje nový majiteľ do TP. Tento nový majiteľ musí auto vo svojom okrese prihlásiť a až potom ho môže zase odhlásiť. Takže musíte absovlovať s autom celú tortúru 2x, najprv ten pôvodný majiteľ na preferovanú osobu, preferovaná osoba zároveň pri prihlásení auta toto odhlási a nahlási ako nového majiteľa teba a ty si to prihlásiš vo svojom okrese. Pokiaľ sa nemení okres, je to jednoduchšie a lacnejšie, lebo sa nebude meniť značka. Ale to prihlásenie a následné odhlásenie je treba ja vtedy.

Bohužiaľ, pokiaľ pôvodný majiteľ nesúhlasí s nahlásením teba ako nového majiteľa, tak to inak nepôjde. Neexistuje niečo ako sprostredkovateľ.


Aka je maximalna doba od odhlasenia po registraciu? Potreboval by som medzi tym asi tak 10 dni, kym by som to prihlasil.
Vdaka
b.

V zmysle zákona o premávke na poz. komunikáciách sa nové autá musia evidovať do 7 dní a prepis auta na iného majiteľa do 14 dní.