šebka
18.03.05,14:07
Chcem sa opytať či daňovým výdavkom pre Fo je nájom za požičané auto,ktorým sa vozí na služobné cesty po Slovensku, kedže nemá zaplatenú cestnú daň môže si počas celého roku dávať do nákladov cestovné vo výške hromadného dopravného prostrieku. Viem bude to makačka, ale čo mám robiť_?
Sefcikova
18.03.05,14:10
pokiaľ auto používa na podnikanie a chce si uplatniť do nákladov nájom za auto (na zákl. zmluvy o nájme) určite musí zaplatiť daň z motorových vozidiel.

potom si môže uplatniť aj nakúpené PHM pomerovo, podľa najzdených KM na podnikanie, vedie si pre tieto účely knihu jázd.

pokiaľ bude v zmluve napr. zakotvené, že náklady na opravy a údržbu bude znášať nájomca, tak si môže dať do nákladov pomerovo tiež tieto veci
šebka
18.03.05,15:01
A výdavky na cestovné už neexistuje ? výdavky na ubytovanie , dopravu hromadnými prostriedkami a nevyhnutné výdavky spojené s pobytom boli nákladmi.
babenko1
18.03.05,17:04
Výdavky na cestovné existujú...§19 ods.2 písm.e zák. o DzP
šebka
18.03.05,17:25
babenko 1 ďakujem, parť.19 som pozerala , ale čo tá cestná daň?, nemusí sa zaplatiť?
ak áno som stratená.. ešte raz vďaka