Wotan
25.02.08,08:15
Pred par mesiacmi som kupil auto. Chcel by som ho dat umyt v autoumyvarke. Prosim nesmejte sa mi, mozno blba otazka, ale neviem ako to tam chodi. Vedel by niekto napisat co a ako? Mam sklopit zrkadla, antenu dole, co so stieracmi? A potom treba zastat na vyhradene miesto ?

Pocul som od znamych, ze niekedy sa moze stat, ze po umyti auta v umyvarke moze zostat auto doskrabane - pravdepodobne od ulomkov laku zachytenych na tych kefach... uz sa par takych pripadov stalo, tak mam trochu obavy. V pripade, ze k tomu dojde, je za to autoumyvarka zodpovedna a na aku nahradu skody mam narok? Mate niekto s takymto skusenosti?
dad111
25.02.08,09:54
Presny postup na konretnej umyvarke Ti povie obsluha, alebo je na viditelnom mieste. Aspon antenu je dobre dat dole, stresny nosic by nemal byt na streche, tazne zariadenie radsej dolu, zrkadla by sa nemuseli sklapat. Prevadzkovatel by mohol byt poisteny, poistovne takyto produkt ponukaju. Povinnost prevadzkovatela to ale nie je. V kazdom pripade, ak dojde k skode a preukazes, ze bola zavinena umyvacou linkou, mas pravo na nahradu skody. Aj umyvarka je len stroj a stava sa vselico. Kto sa boji nesmie do lesa.
vasulka
25.02.08,10:26
Wotan, já by som s tím novým autom do umývárky nešla.Keď som pred tromi rokmi kúpila auto, tak mi v predajni doporučili 1 rok nedávať do umývárky.:(
Katabaticky
25.02.08,11:08
Mas viac moznost

zajdes do umyvarky nie automatickej ale s obsluhou kde sa budes pozerat na uja ako ti umyva postupne cele auto alebo si ho umyjes sam ak to bude samoobsluzna linka :)

alebo si umyjes dom auto :)

kde je postup velmi podobny bud si zavolas autoumyvarku domov a budes sa na nich pozerat alebo si to umyjes sa :)

automatickym linkam by som ani ja neveril ;)
Wotan
25.02.08,13:51
:):) vdaka ...

len preto som xcel do umyvarky, lebo by mi umyli aj podvozok... a na verejnych a sukromnych priestranstvach inych ako na to urcenych je zakazane umyvat auta :(

ale dakujem za rady.
Ero1979
02.05.08,18:21
Ak má pre teba auto hodnotu tak ho daj umyť na ručnej umývárke nie na kefách
pivko
03.05.08,04:18
Ak má pre teba auto hodnotu tak ho daj umyť na ručnej umývárke nie na kefách
?????:confused::confused::confused: neviem prećo by mal byť problem z umyvárkou
dnes už niesu kefy také aké boli pred 20 rokmi keď škrabali lak.
Ale ak chceš daj si auto do vitríny...