lenka08
25.02.08,10:03
Potrebujem nieco vediet a nemam cas hladat....ak sme v januari vystavili zalohovu fakturu a v januari nam bola aj zaplatena vystavujem danovy doklad s datumom uhrady?
2. vystavujem este raz z datumom ked sa uskutocni zdanitelne plnenie?
3. ak prisla platba az vo februari, je potrebne vystavit doklad na januar alebo az februar.

Dakujem
Tweety
25.02.08,09:15
Potrebujem nieco vediet a nemam cas hladat....ak sme v januari vystavili zalohovu fakturu a v januari nam bola aj zaplatena vystavujem danovy doklad s datumom uhrady?
2. vystavujem este raz z datumom ked sa uskutocni zdanitelne plnenie?
3. ak prisla platba az vo februari, je potrebne vystavit doklad na januar alebo az februar.

Dakujem
1. áno, doklad s dph k prijatej platbe- ak nedošlo v januári k dodaniu tovaru, alebo služby, na ktorú bola záloha poskytnutá.
2. áno, ak bolo vo februári
3. za február.
Johanka
25.02.08,09:29
Potrebujem nieco vediet a nemam cas hladat....ak sme v januari vystavili zalohovu fakturu a v januari nam bola aj zaplatena vystavujem danovy doklad s datumom uhrady?
2. vystavujem este raz z datumom ked sa uskutocni zdanitelne plnenie?
3. ak prisla platba az vo februari, je potrebne vystavit doklad na januar alebo az februar.

Dakujem
§ 19 Zákona o DPH
(4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.

§ 71 Zákona o DPH
(1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru. Platiteľ je povinný vyhotoviť faktúru aj v prípade, ak je platba prijatá pred dodaním tovaru a predtým, ako je poskytovanie služby skončené. Platiteľ vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od vzniku daňovej povinnosti. Ak v kalendárnom mesiaci vznikne platiteľovi daňová povinnosť prijatím jednej alebo viacerých platieb a zároveň aj dodaním tovaru alebo dodaním služby, na ktoré prijal jednu alebo viac platieb, môže platiteľ vyhotoviť jednu faktúru, a to najneskôr do 15 dní od vzniku poslednej daňovej povinnosti vzťahujúcej sa na toto dodanie tovaru alebo dodanie služby v tomto kalendárnom mesiaci. Platiteľ nie je povinný na účely dane vyhotoviť faktúru, ak ide o tovar alebo službu, ktorá je dodaná s oslobodením od dane podľa § 28 až 42.
jenny7
26.02.08,10:13
Ahojte, vedel by mi niekto poradiť, ak potrebujeme dodať tovar do Monte Carla, tak musí to ísť cez colnicu, treba faktúru vystaviť bez DPH??Ako ju mám správne vystaviť??? Bez DPH alebo s DPH??
Za vaše názory vopred ďakujem.
jenny7
27.02.08,06:34
Prosím, nevie sa mi niekto vyjadriť k môjmu predchádzajúcemu príspevku??
AHA
27.02.08,15:06
Je Monte Carlo v EU ak nie tak tak bez DPH a vývozné JCD
jenny7
04.03.08,07:14
AHA, dík za odpoveď, nakoniec som volala ešte na colnicu a tam mi povedali, že to treba brať ako Francúzsko, takže netreba vývozné JCD.