pepsikova
25.02.08,13:07
V emailovej komunikácii s jedným nemenovaným úradom som uviedla aj telefónne číslo. Po nejakom čase mi z úradu telefonovali a nakoniec mi dotyčný pán doporučil,aby som si viedla emailovú schránku s koncovkou g-mail,prípadne hotmail,vraj je to výhodnejšie.
Som počítačovo nezdatná (čiže tupá) a keď som si robila schránku, o g-maile sa mi sni nesnívalo. Našla som na stránkach rôzne informácie v tom zmysle,že na g-mail už netreba pozvánku,ale aj tak mi nie je jasné,prečo by mal byť lepší,ako napríklad schránka na Centrum alebo,Azet,príp. niekde inde.Vysvetlí niekto?
Ali 33
25.02.08,12:28
Neviem či ti pomôže moja odpoveď,ale predsa : Mám mail na post.sk zoznam.sk a gmail.com. Na post-e mi neberie prílohu pokial je väčšia ako xy kb. A zase ani z jedného nedošla správa
na yahoo.com iba gmail-u, takže si myslím že problém bude niekde tam
Kuzelnicka
25.02.08,12:33
Podla mna ked mas mail na azete nevyznie to tak doveryhodne ako na gmaily, aj z toho dovodu ze gmail vacsinou pouzivaju ti skusenejsi kym napr. azet len chatujuce decka.

A gmail ma myslim kvotu 1giga, ktora sa postupne zvacsuje takze fakt nemusis mazat ziadne maily.
katmen
25.02.08,14:27
Podla mna ked mas mail na azete nevyznie to tak doveryhodne ako na gmaily, aj z toho dovodu ze gmail vacsinou pouzivaju ti skusenejsi kym napr. azet len chatujuce decka.

A gmail ma myslim kvotu 1giga, ktora sa postupne zvacsuje takze fakt nemusis mazat ziadne maily.
kvota uz je 6 giga a priloha moze mat az 20 mb, ja som jednoznacne za gmail, da sa stiahnut java aplikacia do mobilu a tak mozno emailovat vsade, kde je signal gsm a dotycny ma datovy tarif
hotmail sa mi zda az moc pretechnizovana a ma ho microsoft, yahoo je momentalne v krizea a chce ho nepriatelsky ovladnut microsoft
MichaelaMA
25.02.08,17:29
A nebude to tým, že cez gmail môžte komunikovať priamo ako napriklad cez ICQ(formou rychlych sprav)?
Stevo5
28.02.08,15:43
Aj ja zastávam názor že gmail je výhodný. Treba tam ísť a vyskúšať si to.
Okrem už vyššie opisované obrovské miesto pre poštu, možnosti triedenia mailov, spamový filter, triedenie kontaktov a veľa ďalšieho. A to všetko v Slovenčine.
Priamo zo stránky umožňuje aj chat a komunikáciu cez mikrofón, prípadne aj s kamerkou.
Ak je niekto z Vášho zoznamu ON Line, upozorní na to.
luigi72
12.03.08,11:54
...a po novom uz nie je treba ani pozvanka. :)
janok5
12.03.08,14:50
g-mail aj hotmail sú dobré produkty. Každý z nich má svoje špecifické prednosti.
Evaman
18.03.08,14:42
Myslím,že takéto free mailové adresy majú však jednu nevýhodu a to,že admin do nich môže vstúpiť....
Richard
18.03.08,14:57
Treba si prečítať privacy policy od Google, predpokladám že toto majú ošetrené

Každopádne pri každom emailovom konte má niekto možnosť vstúpiť do Vášho emailu.
Jediný spôsob ako sa tomu vyhnúť je mať vlastný server, vlastnú doménu a vlastnú emailovú aplikáciu a všetko si to obhospodarovať sám. Takže na 99,9% emailov má vždy prístup nejaký admin "ak chce".

Ale kto by sa zapodieval Vašimi emailami....
katka25
18.03.08,16:00
presne tak. kto by sa už na gmaili zapodieval našimi mailami :--- ja som napr. mala kontá povytvárané na slov. serveroch (post, zoznam, atlas, atd) a boli všetky na figu, bud boli malé, alebo potom, ked už oznámili, že velkosťou sú (vraj) neobmedzené, tak v jednom kuse boli poruchy. Raz sa mi napr. na atlase stalo, že som vôbec nedostala dôležitý mail, a odosielateľ mi neskôr ukazoval, že to má normálne v odoslanej pošte, dokonca sa mu to nevrátilo ako nedoručené... skrátka, zásielka sa cestou stratila :confused: tak som si asi pred rokom a pol vytvorila kontá na gmaili a som spokojná. Je to super a dá sa aj tam aj chatovať , ako už niekto povedal. :)
trevis
26.03.08,21:30
Treba si prečítať privacy policy od Google, predpokladám že toto majú ošetrené

Každopádne pri každom emailovom konte má niekto možnosť vstúpiť do Vášho emailu.
Jediný spôsob ako sa tomu vyhnúť je mať vlastný server, vlastnú doménu a vlastnú emailovú aplikáciu a všetko si to obhospodarovať sám. Takže na 99,9% emailov má vždy prístup nejaký admin "ak chce".

Ale kto by sa zapodieval Vašimi emailami....


... vlastný server alebo šifrovať :)
armor1
02.04.08,21:22
Ja osobne používam inmail.sk - lebo bol prvý, centrum.sk, lebo bol druhý a gmail - lebo je najlepší. Po registrácii sa ti otvára kopec možností ak využívať služby googlu. Napr. je tam možnosť iGoogle - tá umožňuje napr. rýchle vytáčanie pravidelne pozeraných stránok (aj 30tich) - za 2s máš otvorené to čo otváraš každé ráno ako prvé.
Služba - Picassa - free online prístup k tvojim fotkám - až 1GB.
Služba - dokumenty - možnosť využívať služby ako MSword, excel a kopec iných priamo online hocikde na svete a stále prístup ku všetkým tvojím súborom.
a kopec iných a iných možností
michelle84
03.04.08,03:48
Určite @gmail.com
dancika
03.04.08,06:07
takisto by som si zvolila g-mail (a teda ho aj mam) ;) z dovodov, ktore tu uz boli popisane, nebudem sa opakovat :cool:
jarosenka
05.04.08,11:54
Ja som získala schránku na g-maile ešte v čase, keď bol len na pozvánku (od kamaráta programátora) a vtedy mi to bolo v podstate jedno, kde schránku mám. Až teraz, pri pravidelnom používaní, zisťujem, aký je fajn a čo všetko sa prostredníctvom neho dá. Ale o tom tu už popísali tí, ktorí sa veci rozumejú viac.
Vianocka
18.01.09,17:21
Prepáčte, ja patrím tiež medzi takých, ktorí sú v tejto oblasti úplne neznalí. Je možné chatovať s priateľkou, keď ja mám hotmail.com a ona live.de?
Ako na to? Ďakujem za vaše rady.
Lídia
18.01.09,17:32
Súhlasím, gmail je výborný, neviem, či sa dá zaregistrovať bez pozvánky, nie som zdatnou :-))), ale asi by som si zadala cez google info ako na to.
Karmenka
03.02.09,10:18
tiež som za gmail...
dá sa tam zaregistrovať bez pozvánky na internetovej stránke gmail.com
"Prihlásiť sa na získanie účtu Služba Gmail"
damati
24.02.09,09:48
Neviem čo sa deje, ale vôbec sa nemôžem dostať do schránky gmail, dajte vedieť, či aj vy máte problém alebo je problém len u mňa. Ďakujem
kukurička
24.02.09,10:02
Neviem čo sa deje, ale vôbec sa nemôžem dostať do schránky gmail, dajte vedieť, či aj vy máte problém alebo je problém len u mňa. Ďakujem
Asi je nejaká porucha, ani mne sa nedá prihlásiť.:mad:
damati
24.02.09,10:07
:mad:
Asi je nejaká porucha, ani mne sa nedá prihlásiť.:mad:
Jasné kukurička, poruchy si vždy vedia vybrať ten správny čas.
cancan
08.04.09,19:52
mam gmail uz asi 4 roky, som naozaj spokojna. predtym som mala hotmail, stale ma tam zaplavovali spamy, stale som mala preplnenu schranku - kapacita bola len ubohych 2 MB. teraz je to skvele, vela znamych ho pouziva a ked sme pripojeni naraz mozme aj chatovat