maruška123
25.02.08,13:26
Čaute prosím o radu, už 2 mesiace kašlem ale hlavne len keď si lahnem, vykašliavam hlieny,niekedy sa až dusím, keď sa posadím tak je to lepšie, problém je hlavne v noci, ináč sa necítim byť chorá, nebolí ma hrdlo nebolia priedušky, brala som rôzne sirupy, nefajčím, bola som už aj u lekára dal mi antibiotiká nakoľko už kašlem 2 mesiace ale nič žiaden pokrok, na noc si dávam Promethazin - oblbovák, ktorý mi kašeľ tlmí aby som mohla spať, ale ani ten nezaberie hneď, poradte čo robiť ako sa kašľa zbaviť napr. nejaké babské recepty. Ďakujem
Olice
25.02.08,12:28
Čaute prosím o radu, už 2 mesiace kašlem ale hlavne len keď si lahnem, vykašliavam hlieny,niekedy sa až dusím, keď sa posadím tak je to lepšie, problém je hlavne v noci, ináč sa necítim byť chorá, nebolí ma hrdlo nebolia priedušky, brala som rôzne sirupy, nefajčím, bola som už aj u lekára dal mi antibiotiká nakoľko už kašlem 2 mesiace ale nič žiaden pokrok, na noc si dávam Promethazin - oblbovák, ktorý mi kašeľ tlmí aby som mohla spať, ale ani ten nezaberie hneď, poradte čo robiť ako sa kašľa zbaviť napr. nejaké babské recepty. Ďakujem
Cibuľový čaj s medom, prípadne aj majoránkový.
maruška123
25.02.08,12:31
ďakujem za radu, vieš aj presne ako sa robia tie čaje?
janaGT
25.02.08,12:37
ďakujem za radu, vieš aj presne ako sa robia tie čaje?

zajtra sa spýtam kolegu, ten mi to tu "nanucoval" keď som mala kašeľ.
Olice
25.02.08,12:38
ďakujem za radu, vieš aj presne ako sa robia tie čaje?
Jednoducho, pokrájaj stredne veľkú cibuľu, daj asi do 3 dcl hrnčeka (nepoužívam kovové), zaliať vodou, nie vriacou, asi 90 stupňovou, prikryť, nechať luhovať 15-20 minút, pridať med a po dúškoch vypiť. Počas dňa 2 - 3 krát.
Majoránkový podobne, asi kávovú lyžičku majoránky a postupovať tak ako pri cibuľovom čaji.
Ninna
25.02.08,12:42
Z mojej pozitívnej skúsenosti u mojich detí odporúčam čaj Yzop lekársky alebo Divozel veľkokvetý. Dostať ich v lekárni a sú naozaj účinné.
Olice
25.02.08,12:43
A ešte si môžeš urobiť aj kvapky z cibule.
Nakrájaj cibuľu, posyp kryštáľovým cukrom, nechaj stáť, aby cibuľa dobre pustila šťavu, preceď do pohárika a užívaj po kávových lyžičkách asi trikrát denne. Presný pomer Ti nepoviem, robievam to všetko od oka.

Ešte na doplnenie, cibuľa veľmi dobre rozpúšťa hlieny.
maruška123
25.02.08,12:51
všetko vyskúšam tak dúfam, že mi to pomôže
Barbara
25.02.08,12:53
:rolleyes::rolleyes: ja si myslím, že to môže byť aj to, že si na niečo alergická. môj vnuk tiež dlho kašlal, poslali ho alergológovi a vysvitlo, že má alergiu. .....hmmm že by na mňa ????????:D
takže to môže byť tiež 1 z dôvodov, myslím to, že kašleš preto, že si na niečo alergická.
Katabaticky
25.02.08,13:29
Moze byt alergia :)

ale ak to mas niecim iny a dusia ta hlieny tak vynechaj v najblizsej dobe vsetky mliecne vyrobky a cokolvek co obsahuje laktozu :)

Plus naparuj pred spanim z pariaceho hrnca s matou pripadne v lekarni zozenies aj extrakty do vody pomaha :) a rozhodne lepsie nez tie chemicke rozpustadla co ti zaroven rozpustaju aj sliznicu

Tak predychaj vyfukat na vykaslanie sirupcek nejaky potom vykloktat ukludnit hrdlo s voda + citron + med a potom si uz povedz nebudem kaslat a je hotovo :)

PSS: Chronicky kasel je casto sposobeny psychicky nie fyzicky :)
Iwett
25.02.08,13:59
mojim deťom pomohol na kašel sirup pripravený z omladov ihličnatých stromčekov naložených v cukre /vrstva výhodnkov,vrstva cukru.../ pusita štavu a tu som im dávala, vyliečilo ich to dokonca z čierneho kašľa, keď už som bola po tretích antibiotikách zúfalá...a keď som kašľala ja, a keďže bola zima, a neboli výhonky, kamarátka mi poradila: cibuľku pokrájať, podusiť na masle, zaliať vriacim mliekom, osladiť medom...skús, možno zaberie......:)
zanetth
25.02.08,14:29
Dlhodobý kašeľ môžu spôsobovať aj pľúcne chlamýdie, ktoré sa nedajú liečiť bežnými antibiotikami. Takže, keď ti nepomôžu ani babské recepty, bolo by dobré žiadať u svojho lekára vyšetrenie krvi na chlamýdie.
fagor
27.02.08,14:14
a ešte v lekárni dostať takú mastičku na natieranie prnej časti tela, je trochu zapáchajúca, ale perfektná.Mám to vyskúšané a ešte by som doporučila nasvecovať Bioptronom
lindusaaa
27.02.08,15:00
moze ist aj o astmu...skus navstivit alergologa, nech ti spravi spirometriu, alebo imunologa
ja som mala asi pol roka kasel, ale suchy, nevykasliavala som nakoniec to sice preslo, ale to som uz poskusala "kadeco" tak mozno nieco z toho zabralo...skusala som mast z medveda, natierala som si hrudnik, to mi asi "zabralo" lebo potom to ustupilo
Peterika
27.02.08,15:31
minulý rok som mala pod. problém so synom, tiež bral rôzne lieky, kvapky od kašlu a pod.Trvalo to asi 3 mesiace a stále nebol žiadny výsledok, nakoniec nás poslala na príjem do nemocnice.My sme však išli najprv k odporuč. súkr. lekárovi, ktorý zistil, že má na mandlách a sliznici hrdla "plieseň" , vraj z tých liekov a dlhého trvania kašlu a stekania hlienov. Vysadil nám všetky lieky a dal nám len " infúziu" - Efloran 500 - 3 x denne kloktať 1polievkovú lyžicu, malo mu to vyčistiť to hrdlo a zabezpečiť imunitu. Po 2 týždňoch kašeľ ústúpil. A zaklopem odvtedy nebol chorý, čo je už viac než rok.
wagner
28.02.08,18:54
Tiež doporučujem vyšetrenie alegológa, zažila som to pred pár rokmi. Bola z toho chronická bronchitída a liečenie v Tatrách. Teraz keď kašlem tak trochu jazvečej masti a bravčovej masti a natieram si krk a priedušky. Zakrátko kašel ustúpi.
durisovad
28.02.08,20:20
Ja som pocula, ze je dobra na tieto ucely aj mast z lietavej hydiny, ale neslana.
katarina.j
28.02.08,20:25
Ja som mala s detmi problemy, neustaly kasel, nezabrali sirupy, ani antibiotika tak som im varila jednoduchy-obycajny caj s original vcelím medom a na noc som im na priedusky davala krem VAPOURIZING-je to super vec, prijemna mentol.vôna aj mne to pomohlo a nie len raz.....
mladymuz
28.02.08,20:42
ja som ako maly chlapec musel piť vyluhovanu čiernu redkovku naloženu s cukrom...od malička mi v zimnej sezone ostaval nejaky chronicky kašel. Alergologicke vyšetrenia nič nezistili.

Teraz mam takyto kašel po prechladnuti, cca pol roka. Chodil som po vyšetreniach (okrem alergol. pretože sa nenecham pichať alergenmi ako pokusna myš.) a nič nezistili. Jednoducho len nejake homeopatika alebo všeliake vyluhovane rastlinky.
beba13
29.02.08,06:30
Môj syn má tiež kašeľ od oktobra, využíval už troje antibiotiká, ale stále mu to neprechádza. Už sme vyskúšali všetko možné. Lekár nás poslal na plúcne a tam mu predpísali inhalačný prášok, tablety Alerid a nosny spray tak uvidím či mu to zaberie o 2 týždne ideme na kontrolu.
kalkulka
29.02.08,10:55
Keď som už raz nevedela čo robiť s dcérou pri zápale priedušiek poradili mi priložiť domácu slivovicu na hruď. Samozrejme nie na dlho a potom treba ošetriť pokožku. Pomohlo. Raz dva boli všetky hlieny von. Ale nemalo by sa experimentovať pri zápale pľúc.
slavkasig
29.02.08,11:11
Ja som sa naučila od svokry : upáliť kryštálový cukor na karamel zaliať vodou nechať prejsť varom kým sa karamel nerozpustí pridať majoránku premiešať a odstaviť piť teplý po dúškoch nič nepokazíš ak pridáš aj cibulu ja ju dávam . Čaj má velmi dobrú chuť a aj nám už roky pomáha. Deti si ho pýtajú aj keď niesú choré.
Katka19
29.02.08,11:17
ja mam odskušany další recept,zohrej si mlieko pridaj lyžičku medu a asi 2 lyžice kvalitného koňaku a este ak tomu veríš skus od firmy energi Vironal nič s ním nepokazíš ja mam velmi dobre skusenosti s tymito výrobkami a sú čiste na bylinnej báze
zvedavamt
04.03.08,07:32
nemam cas citat vsetky rady,ale z vlastnej skusenosti sa daj otestovat na plucne chlamydie.su teras dost rozsirene,ties som prekonala.po 3 antib neprechadzal kasel a dnes mi potvrdili helikobaktera,tak mi chlamydie doliecia spolu s tym.uf
mandula
04.03.08,18:46
dlhodobý dráždivý kašeľ, hlavne v noci, môže vzniknúť aj ako nežiadúci vedľajší účinok pri užívaní niektorého lieku zo skupiny ACE-inhibítorov, používaných pri liečbe kardio-vaskulárnych ochorení.