Danetta
25.02.08,14:36
Vypisujem Hlásenie za rok 2007 a neviem, či mám do časti V písať aj dohodára
Andyke
25.02.08,13:48
Pokiaľ nemal zrazené dane preddavkovo, tak nie (myslím menovitý zoznam zamestnancov nie)
Ale koruny idú do zostavy na 2.strane hlásenia
fizzy
26.02.08,06:27
Prosim Vas,
na riadku 12 je Dan vyberana zrazkou. Mam dohodara, ktory zacal pracovat v decembri 2007. Odmenu sme mu vyplatili az v januari 2008. Cize v riadku 12 a ani riadku 15 by som nemal uvadzat ziadnu sumu.
Alebo do riadku 12 vysku zrazenej dane a na riadku 15 nulu kedze odvedena bola az v januari?
Dakujem Vam
Paula
26.02.08,06:30
Prosim Vas,
na riadku 12 je Dan vyberana zrazkou. Mam dohodara, ktory zacal pracovat v decembri 2007. Odmenu sme mu vyplatili az v januari 2008. Cize v riadku 12 a ani riadku 15 by som nemal uvadzat ziadnu sumu.
Alebo do riadku 12 vysku zrazenej dane a na riadku 15 nulu kedze odvedena bola az v januari?
Dakujem Vam



Postupuješ v súlade s kvartálnymi prehľadmi, takže ak odmena bola vyplatená (a teda daň zrazená) v januári, Tvoj dohodár nepatrí do hlásenia za 2007.
fizzy
26.02.08,07:10
dakujem ti.
Este jednu by som mal jednu otazku, robim to prvykrat, tak sa ospravedlnujem ze vas otravujem mozno pre vas trivialnymi vecami.
Cast V. riadok 6 (zaklad dane podla §5 odst.8)
"zdanitelne prijmy znizene o poistne a prispevky", cize je to prijem znizeny aj o nezdanitelne minimum?
Paula
26.02.08,07:12
dakujem ti.
Este jednu by som mal jednu otazku, robim to prvykrat, tak sa ospravedlnujem ze vas otravujem mozno pre vas trivialnymi vecami.
Cast V. riadok 6 (zaklad dane podla §5 odst.8)
"zdanitelne prijmy znizene o poistne a prispevky", cize je to prijem znizeny aj o nezdanitelne minimum?



r.4 = hrubý príjem /mzda

r.6 = Hrubý príjem mínus poistné
Danetta
26.02.08,08:08
Dakujem, ale pri dohode som použila zrážkovú daň. Preddavková daň je vtedy, keď podpíše vyhlásenie a je tam nezd, časť, však? Neviem, či tomu dobre rozumiem. Danetta
katkaj
26.02.08,08:14
Dakujem, ale pri dohode som použila zrážkovú daň. Preddavková daň je vtedy, keď podpíše vyhlásenie a je tam nezd, časť, však? Neviem, či tomu dobre rozumiem. Danetta

Áno preddavková daň je pri podpísanom vyhlásení a uplatnení nezdaniteľnej časti
fizzy
26.02.08,08:17
Cize to musim rucne prejst asi kazdeho zamestnanca, lebo v MRP akosi nemozem najst volbu aby som si "poskladal" zostavy. a na tieto prijmy znizene o poistne som zostavu nenasiel :(
Paula
26.02.08,08:24
Cize to musim rucne prejst asi kazdeho zamestnanca, lebo v MRP akosi nemozem najst volbu aby som si "poskladal" zostavy. a na tieto prijmy znizene o poistne som zostavu nenasiel :(



To by malo byť jasné zo mzdového listu. Ale Tvoj program nepoznám.
tacasina
26.02.08,08:26
Cize to musim rucne prejst asi kazdeho zamestnanca, lebo v MRP akosi nemozem najst volbu aby som si "poskladal" zostavy. a na tieto prijmy znizene o poistne som zostavu nenasiel :(

V programe MRP ešte nie je vyúčtovanie dane za rok 2007.
Anja111
02.03.08,17:32
V programe MRP ešte nie je vyúčtovanie dane za rok 2007.
... od 29.2. tam už je.
Heni
05.03.08,13:22
v prípade, ak bol u nás zamestnanec na dobu určitú a nasledujúce dva mesiace bol len na dohodu o prac. čin. - v oboch prípadoch mu pri podpísanom vyhlásení bol príjem zdaňovaný preddavkovo - takéhoto treba zapísať do časti V. ročného Hlásenia dvakrát - za každý prac. pomer, alebo mu všetko zrátať do jedného súčtu?
katkaj
05.03.08,13:51
v prípade, ak bol u nás zamestnanec na dobu určitú a nasledujúce dva mesiace bol len na dohodu o prac. čin. - v oboch prípadoch mu pri podpísanom vyhlásení bol príjem zdaňovaný preddavkovo - takéhoto treba zapísať do časti V. ročného Hlásenia dvakrát - za každý prac. pomer, alebo mu všetko zrátať do jedného súčtu?

mal u Vás dva pracovné pomery takže by som ho aj dvakrát zapísala
Heni
05.03.08,14:00
mal u Vás dva pracovné pomery takže by som ho aj dvakrát zapísala
dakujem, zmiatlo ma to dvojnásobné vypisovanie...
slavuska
07.03.08,15:07
To teda nesuhlasim. Ak uzavriem dohodu na kazdy mesiac zvlast, tak ho tam napisem dvanast krat??
Zamestnanec predsa figuruje pod jednym rodnym cislom. A je to hlasenie o ÚHRNE prijmov...
Netka
19.03.08,14:09
Áno preddavková daň je pri podpísanom vyhlásení a uplatnení nezdaniteľnej časti

:eek: Preddavková daň je pokiaľ je príjem nad 5000,- nie?
Z toho mi vychádza že zamestnanec môže mať príjem napríklad 4800,- a môže mať podpísané vyhlásenie ale toto nie je príjem zdaňovaný preddavkovo, (a daň je 0 nakoľko príjem je menší ako nezdaniteľná časť) teda téhoto zamestnanca v Hlásení neuvediem.

Chápem to správne alebo som už domotaná?
katkaj
19.03.08,14:11
:eek: Preddavková daň je pokiaľ je príjem nad 5000,- nie?
Z toho mi vychádza že zamestnanec môže mať príjem napríklad 4800,- a môže mať podpísané vyhlásenie ale toto nie je príjem zdaňovaný preddavkovo, (a daň je 0 nakoľko príjem je menší ako nezdaniteľná časť) teda téhoto zamestnanca v Hlásení neuvediem.

Chápem to správne alebo som už domotaná?

Nie, pokiaľ je podpísané vyhlásenie tak je vždy preddavková daň. Zrážková daň je len pri príjme do 5000 a zároveň nepodpísanom vyhlásení.
Ak má niekto príjem napríklad 3200 a má podpísané vyhlásenie tak v skutočnosti je síce daň nula ale berie sa to ako príjem zdanený preddavkom
Ala100
21.03.08,13:25
a ak ma niekto príjem nad 5 tis. a nepodpisanom vyhlásení, aka je to zrážková alebo preddavkova?
Rozalka
21.03.08,13:30
a ak ma niekto príjem nad 5 tis. a nepodpisanom vyhlásení, aka je to zrážková alebo preddavkova?
Preddavková. Zrážková je len do príjmu do 5000, pri splnenej podmienke, že nemá podpísané vyhlásenie (teda si neuplatňuje nezdaniteľnú časť a nepožaduje daňový bonus)
Ala100
21.03.08,13:40
ja mam totiz taky problem, ze sme mali dohodara, a jeden mesiac som mu vyplatila 5 000 a druhy 3 000,- a do prehladu som to dala ako preddavkovu dat, nema podpisane vyhlasenie. Teraz mam dilemu, ci to dat do hlasenia ako preddavkovu, alebo opravit prehlady a dat to ako zrazkovu ...
Anja111
21.03.08,14:17
ja mam totiz taky problem, ze sme mali dohodara, a jeden mesiac som mu vyplatila 5 000 a druhy 3 000,- a do prehladu som to dala ako preddavkovu dat, nema podpisane vyhlasenie. Teraz mam dilemu, ci to dat do hlasenia ako preddavkovu, alebo opravit prehlady a dat to ako zrazkovu ...
Keďže sa jedná o zrážkovú daň, treba dodatočne opraviť Prehľady...
Ala100
22.03.08,08:38
Opravim to, ze dam minus v preddavkoch a tu istu sumu napisem do zrazenej dane, dobre myslim, ked tak myslim?
evina
22.03.08,08:46
Opravim to, ze dam minus v preddavkoch a tu istu sumu napisem do zrazenej dane, dobre myslim, ked tak myslim?

Opravíš prehľady podľa skutočnosti: uvedieš do preddavkovej ako si odviedla a aj do rážkovej /rozumiem tomu tak, že si sa pomýlila len v Prehľade/ . Ročné spravíš súčtom kvartálnych /správnych, t.j. podľa tých opravených/
IVEB
25.03.08,06:29
Prosím Vás , ja by som mala len dve otázky ohľadne vyplnenia Hlásenia.
V časti V. Hlásenia je nutné vyplňať zamestnancov podľa abecedy ?
A ešte v hlásení sa uvádza dátum vykonania RZD , ten dátum uvádzate aký? Totiž ja som vykonávala myslím cez softwér RZD v rôznych termínoch , takže sú tam aj rôzne dátumy a dnes tie nedoplatky a preplatky zrazím zo mzdy . Má tam byť uvedený dnešný dátum alebo uviesť najneskorší dátum na tlačivách RZD?
elenka
25.03.08,06:39
Tiež mám dotaz :
SZČO zamestnával na DoVP 1 ZC od 1. 9.2007 do konca roka.
Do riadku O - zúčtované a vyplatené príjmy - zahrniem zúčtovanú a vyplatenú odmenu v mes. 10. (za 9. mes.),+ 11.( za 10. mes.) a 12 (za 11. mes.). ? (lebo za 12. mesiac bola odmena zúčtovaná a vyplatená až v januári 2008)
Do riadku 1 : preddavky - dávam úhrn preddavkov odvedených DU až do 31. 1. 2008 ? - je to aj súčet štvrťročných výkazov. (tak je to tuším v poučení).
Nie som si istá či to je správne, robím to prvý krát.
Vyplatená odmena za 12. mesiac - bola v januári 2008 - tá pôjde do hlásenia až v roku 2009 ?
No neviem či som sa vyjadrila dosť zrozumiteľne, ale ak to je niekom jasné, tak mi prosím poraďte.
Ďakujem.
evina
25.03.08,07:29
Tiež mám dotaz :
SZČO zamestnával na DoVP 1 ZC od 1. 9.2007 do konca roka.
Do riadku O - zúčtované a vyplatené príjmy - zahrniem zúčtovanú a vyplatenú odmenu v mes. 10. (za 9. mes.),+ 11.( za 10. mes.) a 12 (za 11. mes.). ? (lebo za 12. mesiac bola odmena zúčtovaná a vyplatená až v januári 2008)
Do riadku 1 : preddavky - dávam úhrn preddavkov odvedených DU až do 31. 1. 2008 ? - je to aj súčet štvrťročných výkazov. (tak je to tuším v poučení).
Nie som si istá či to je správne, robím to prvý krát.
Vyplatená odmena za 12. mesiac - bola v januári 2008 - tá pôjde do hlásenia až v roku 2009 ?
No neviem či som sa vyjadrila dosť zrozumiteľne, ale ak to je niekom jasné, tak mi prosím poraďte.
Ďakujem.

V 9. mesiaci, resp. za 9. mesiac bola odvedená aká daň zrážková alebo preddavková?
ivti
25.03.08,09:53
Ak bol zamestnanec 2 mesiace PN, náhrada príjmu, ktoré mu prvé dni PN vyplácal zamestnávateľ sa považuje za zdaniteľný príjem zo závislej činnosti, uvádza sa to do hlásenia (r.0)? a je to predmetom ročného zúčtovania preddavkov na daň?Ďakujem.
lastovicka
25.03.08,09:55
Ahojte,prosim vas mam problem pri vyplnani hlasenia.:( :
jeden zamestnanec na HPP 01-12/2007(94219Skv hrubom) a jeden na dohodu 07-10/2007(12000SK)
do uhrn prijmov som dala hr.mzdu za odpracovane mesiace v roku 2007.
0-sucet hr.mzdy spolu za oboch zamestnancov(106219)
1-zahrniem tam to co sa platilo na DU?ak mal min.mzdu nic sa neplatilo takze ostane prazdne policko?
2- -
3- to co v 1
5-15 - -
Nic ine by som uz nemala vyplnat?

Je to tak spravne?

A este jedna otazka SZCO odovzdava Dan.priznanie,vykaz ziskov a strat,vykaz majetku,hlasenie, a mal by odovzdat aj rocne zuctovanie za zamestnanca ktory bol na HPP?Je to vsetko?
Dakujem za kazdu odpoved.
ivti
25.03.08,14:10
Ak bol zamestnanec 2 mesiace PN, náhrada príjmu, ktoré mu prvé dni PN vyplácal zamestnávateľ sa považuje za zdaniteľný príjem zo závislej činnosti, uvádza sa to do hlásenia (r.0)? a je to predmetom ročného zúčtovania preddavkov na daň?Ďakujem.

Ešte raz to vyťahujem
katkaj
25.03.08,14:12
Ak bol zamestnanec 2 mesiace PN, náhrada príjmu, ktoré mu prvé dni PN vyplácal zamestnávateľ sa považuje za zdaniteľný príjem zo závislej činnosti, uvádza sa to do hlásenia (r.0)? a je to predmetom ročného zúčtovania preddavkov na daň?Ďakujem.


Náhrada príjmu pri PN nie je zdaniteľným príjmom zamestnanca
jholubok
25.03.08,14:50
je možné aby mi DU neakceptoval časť V, ktorá je vytlačená s programu a nie je na originálnom tlačive :eek: ?
katkaj
26.03.08,04:59
je možné aby mi DU neakceptoval časť V, ktorá je vytlačená s programu a nie je na originálnom tlačive :eek: ?

pokiaľ spĺňa všetky náležitosti originálu tak by to mali akceptovať
elenka
26.03.08,05:23
V 9. mesiaci, resp. za 9. mesiac bola odvedená aká daň zrážková alebo preddavková?

všetko bola preddavková daň
katkaj
26.03.08,05:26
všetko bola preddavková daň

pri preddavkovej dani berieme do úvahy za ktorý mesiac bola odvedená. Čiže pokiaľ bola preddavková daň odvedená za mesiac september tak ide do 9.mesiaca
lastovicka
26.03.08,10:47
ahojte,prosim vas o pomoc,podala som hlasenie za dvoch zamestnacov.Jeden bol na HPP a druhy na Dohodu.Na danovom mi povedali ze do hlasenie udavam udaje len toho co bol na HPP.
riadok 0-sucet hrubej mzdy(tam ide mzda za HPP aj za dohodara??alebo len hr.mzda za HPP???Ja som tam dala hr.mzdu za HPP ale neviem ci je to tak dobre.A tiez som si nie ista kde sa potom prejavi ze sme mali dohoda?)
01-to co bolo zaplatene na DU,ale kedze HPP mal min.mzdu tak tak som tam dala 0 ?
nic ine som uz nevyplnala.myslite ze to tak moze byt?
Dakujem za kazdu radu.
Kolejová
26.03.08,10:55
Horná časť je venovaná príjmom zdaneným preddavkom:

Riadok 0 - hrubá mzda vyplatená v TPP
Riadok 1 - to isté
Riadok 2 - bonus ak bol
ďalej uhradené...

Ak bola u dohodára zrazená zrážková daň /neuplatnil si nezd. časť/ počas roka 2007 tak jej výšku uvedieš do riadku 12

L.
IVEB
26.03.08,11:09
Ospravedlňujem sa , ale súrne potrebujem odpoveď na moje otázky zadané v príspevku č. 25. Ja som doteraz dávala do Hlásenia v časti V. zamestnancov podľa abecedy , robila som to ručne, teraz mi softwér vyhodil všetkých zamestnancov , ale nie sú zoradení podľa abecedy. Nevráti ma s tým daňový úrad ?
Kolejová
26.03.08,11:29
Nie nevráti.

Ja mám zamestnancov usporiadanýich podľa osobného čísla.


L.
lastovicka
26.03.08,11:42
dakujem za podrobne a terza pre mna pochopitelne vysvetlenie...velka vdaka :)