splendida21
25.02.08,15:16
dobrý deň,
prosím pomôžte, ak viete
mám takýto problém, zamestnankyňa požiadala o ročné zúčtovanie v riadnej lehote do 15 eho februára, u nás je zamestnaná od augusta 2007, dovtedy bola zamestnankyňou inde, ale bola na materskej. problém je ten že jej manžel si uplatnil odpočítateľnú položku na manželku teda rozdiel lebo jej príjem nedosiahol 95.616, sk, ja jej mám robiť ročné zúčtovanie, tak už jej nemôžem uplatniť celú odp.položku, lebo by to bola duplicita, moja otázka je či sa vôbec môže takto robiť ročné zúčtovanie keď aj jej manžel si požiadal rozdiel uplatniť.
ďakujem vopred za odpoveď
katkaj
25.02.08,14:35
dobrý deň,
prosím pomôžte, ak viete
mám takýto problém, zamestnankyňa požiadala o ročné zúčtovanie v riadnej lehote do 15 eho februára, u nás je zamestnaná od augusta 2007, dovtedy bola zamestnankyňou inde, ale bola na materskej. problém je ten že jej manžel si uplatnil odpočítateľnú položku na manželku teda rozdiel lebo jej príjem nedosiahol 95.616, sk, ja jej mám robiť ročné zúčtovanie, tak už jej nemôžem uplatniť celú odp.položku, lebo by to bola duplicita, moja otázka je či sa vôbec môže takto robiť ročné zúčtovanie keď aj jej manžel si požiadal rozdiel uplatniť.
ďakujem vopred za odpoveď

Daňovník má nárok na celú odpočítateľnú čiastku vo výške 95 616 a zároveň aj manžel si môže uplatniť odpočet na manželku vo výške 95 616 - jej príjem - jej poistné.

Nie je nikde napísané že keď si ona uplatní na seba odpočet, nemôže si aj manžel na ňu uplatniť :rolleyes:
splendida21
25.02.08,16:00
Milá Katka, ďakujem krásne, ja som taký hyperzačiatočník, som ešte taká neistá . Takže by nemal byť žiadny problém? Many thanx again
KvetkaK
25.02.08,16:06
Milá Katka, ďakujem krásne, ja som taký hyperzačiatočník, som ešte taká neistá . Takže by nemal byť žiadny problém? Many thanx again
Určite nebude žiadny problém. Uplatni jej celú nezdaniteľnú časť. ;)
splendida21
25.02.08,16:22
Ďakujem, je to skvelé keď sa človek môže spolahnúť na takýchto perfektných kolegov. Ak je možné môžete mi ešte trocha helpnúť. zamestnanec predložil potvrdenie od zamestnávateľa k ročnému zúčtovaniu, s ktorého mi vôbec nie je zrejmé či ide o preddavkovú alebo zrážkovú daň, vôbec to tam nie je napísané je tam len 3.000,-- + odvod 570,-- (k tomu odvodu je napísané len podľa § 51 občianskeho zákonníka) - pozerám ten paragraf ale mi nenahovára nič, ide o zrážkovú daň??? ďakujem za pomoc