profesor
25.02.08,15:33
Zdravím Vás, poraďáci!
Potrebujem poradiť v nasledovnej veci:
Sme obchodná firma a máme rozpracovaný obchodný prípad, kedy inej firme budeme dodávať tovar vyrobený na zákazku u nášho dodávateľa. Nakoľko sa jedná o obchodný prípad značnej hodnote (niekoľko mil. Sk), chce náš zákazník vidieť výrobu tovaru, ktorý u nám plánuje objednať. Ako môžeme zabrániť tomu, aby sa náš budúci zákazník neobrátil s objednávkou priamo na nášho dodávateľa v prípade, že ho tam sami privedieme? Je vhodné uzavrieť Zmluvu o budúcej zmluve, prípadne inú zmluvu? Alebo?
Ďakujem vopred za Vaše rady!
Danila
25.02.08,15:00
Zdravím Vás, poraďáci!
Potrebujem poradiť v nasledovnej veci:
Sme obchodná firma a máme rozpracovaný obchodný prípad, kedy inej firme budeme dodávať tovar vyrobený na zákazku u nášho dodávateľa. Nakoľko sa jedná o obchodný prípad značnej hodnote (niekoľko mil. Sk), chce náš zákazník vidieť výrobu tovaru, ktorý u nám plánuje objednať. Ako môžeme zabrániť tomu, aby sa náš budúci zákazník neobrátil s objednávkou priamo na nášho dodávateľa v prípade, že ho tam sami privedieme? Je vhodné uzavrieť Zmluvu o budúcej zmluve, prípadne inú zmluvu? Alebo?
Ďakujem vopred za Vaše rady!A vie Váš odberateľ o tom, že mu dodávku budete realizovať prostredníctvom subdodávky? Podľa môjho názoru ste skôr sprostredkovatelia.
profesor
25.02.08,16:00
A vie Váš odberateľ o tom, že mu dodávku budete realizovať prostredníctvom subdodávky? Podľa môjho názoru ste skôr sprostredkovatelia.
Samozrejme, že o tom vie. A vie aj, že to chceme dať vyhotoviť pre neho na zákazku.
Danila
25.02.08,17:42
Samozrejme, že o tom vie. A vie aj, že to chceme dať vyhotoviť pre neho na zákazku.No veď ja nič, ja len tak. No a preto chce vidieť odberateľ výrobu aby sa skontaktoval s dodávateľom . Veď ja by som tiež vyslala obchodnú špionáž, že prečo Ty a nie rovno oni. Podľa môjho názoru s Tebou ani predbežnú zmluvu neuzatvoria.:)Veď rátať vedia a určite sa neprerátajú.:)
profesor
25.02.08,17:54
No veď ja nič, ja len tak. No a preto chce vidieť odberateľ výrobu aby sa skontaktoval s dodávateľom . Veď ja by som tiež vyslala obchodnú špionáž, že prečo Ty a nie rovno oni. Podľa môjho názoru s Tebou ani predbežnú zmluvu neuzatvoria.:)Veď rátať vedia a určite sa neprerátajú.:)
Možno si dobrá ekonómka, ale obchodníčka nie si :-)
pravnicka
25.02.08,18:08
Obchodný zakonnik upravuje zmluvu o dielo v § 536-565.
každý podnikateľ má právo na svoje výrobné tajomstvo a obchodné tajmostvo. A bohúžiaľ, dnes je taká dobá, že ktokoľvek by mohol zneužiť informácie o výrobe produktov.
:):):):)
Danila
26.02.08,08:58
Možno si dobrá ekonómka, ale obchodníčka nie si :-)Veď sa na mňa nehnevaj, ja som len čítala medzi riadkami.....:)
profesor
29.02.08,10:10
Veď sa na mňa nehnevaj, ja som len čítala medzi riadkami.....:)


Veď ja sa nehnevám :), ale práve že sú obchodníci a "obchodníci" a kvôli tým druhým treba potom robiť rôzne zábezpeky.