lukig
18.03.05,20:59
Mám živnostníčku, ktorá má živnosť ako kozmetička. Priestory, v ktorých má salón, využíva s ďalšími 2 kolegyňami. Zmluva o prenájme priestorov je uvádzaná na jej meno, prenájom a energie sa fakturujú na jej meno. Kolegyne jej ale mesačne alikvotne platia za využívanie týchto priestorov (má s nimi spísanú aj zmluvu). Ako posudzovať príjmy kozmetičky prijaté mesačne od kolegýň za tieto priestory - príjmy zo živnosti, prenájmu....
ondrejvla
18.03.05,20:07
Mám živnostníčku, ktorá má živnosť ako kozmetička. Priestory, v ktorých má salón, využíva s ďalšími 2 kolegyňami. Zmluva o prenájme priestorov je uvádzaná na jej meno, prenájom a energie sa fakturujú na jej meno. Kolegyne jej ale mesačne alikvotne platia za využívanie týchto priestorov (má s nimi spísanú aj zmluvu). Ako posudzovať príjmy kozmetičky prijaté mesačne od kolegýň za tieto priestory - príjmy zo živnosti, prenájmu....
Ja by som o tieto príjmy znížila výdavky, nakoľko nájomné má vo VoZD, a príjmom podľa zmluvy za nájom sa znižuje položka nájomné. Ale nič sa nedeje, ako to dá ako ostatné príjmy.
lukig
18.03.05,20:21
ďakujem za odpoveď, nad prvým spôsobom som tiež uvažovala, len som si nebola istá
lukig
18.03.05,20:23
A robiť tak isto aj so zálohami na plyn?
Muška
18.03.05,23:15
Lukig, mám takúto istú klientku a práve z toho dôvodu, že podnajíma priestory, nemôže ísť na 60 % paušálne výdavky. Príjem za podnájom dávam ako ostatný príjem.