csongy
25.02.08,20:32
Prosim poradte..na zaciatok podnikania som v decembri dostala prispevok na SZČ. Na urade prace mi bolo povedane ze je to samozrejme uz moj prijem. Ako co ho mam zaradit v penaznom denniku? "ostatne prijmy" zahrnane do zakladu dane z prijmov? Dakujem za radu vopred vsetkym ktorí zareaguju.
ErikaR
25.02.08,20:10
Ak sa vedie účtovníctvo, tak dotáciu treba časovo rozlíšiť. Príjem dotácie je príjem neovplyvňujúci základ dane. Na konci roka sa interným dokladom preúčtuje do príjmov ovplyvňujúcich základ dane do tej výšky koľko sa z tej dotácie použilo. Zároveň nevyčerpanú dotáciu treba uviesť vo výkaze majetku a záväzkov, ako záväzok voči UPSVaR.
Ak sa nevedie účtovníctvo a uplatňujú si náklady paušálne, tak celý príjem dotácie je zdaniteľným príjmom.
marek32
28.02.08,07:42
Príspevok z úradu práce som dostal v roku 2006, zatiaľ som ho nevyčerpal, čerpať ho budem v roku 2008. Za rok 2006 som viedol jednoduché účtovníctvo a príspevok mi neovplyvňoval základ dane.
V roku 2007 si uplatňujem paušálne výdavky. V ktorom roku je tento príspevok predmetom dane ?