todia
25.02.08,21:18
Caute,

kupujem apartman v apartmanovom dome v Tatrach, na ktory si beriem HU.
Chcem ho prenajimat cez firmu, ktora bude prenajimat aj dalsie apartmany a zaroven tato firma bude prevadzkovat prevadzkovat welness a poskytovat ranajky. Ked si zalozim sro na ubytovacie sluzby, tak si nebudem moct uplatnovat odpisy a uroky. Ak to pojde ako FO-nepodnikatel, tak si odpisy a uroky budem moct uplatnit. Kedze tam budu poskytovane ranajky a wellnes, tak je su to jednoznacne ubytovacie sluzby. Neviete mi poradit ako sa vyhnut klasifikacii ubytovacie sluzby. Dakujem velmi.

Stefan
Cecilia
25.02.08,20:30
Ty nebudeš priamo poskytovať ubytovacie služby ani služby ostatné s tým spojené. Ty budeš prenajímať nehnuteľnosť inej firme, ktorá bude poskytovať ubyt.služby aj iné služby. Tak je?
Cecilia
25.02.08,20:35
Oplatí sa takáto investícia? Dalo by sa bližšie rozpísať napr. o nákladoch a výške úveru? Platí sa potom časť z prenájmu firme? Aj za niečo iné, napr. spoločné upratovanie a údržba a pod.
todia
26.02.08,09:16
ja im budem prenajimat apartman a tiez zariadenie wellnesu, sluzby budu poskytova oni
todia
26.02.08,09:18
oplati sa to kvoli zhodnocovaniu aparmanu v tatrach. taktiez kvoli tomu, ze s prenajimanim apartmanu by som nemal mat starost, kedze to bude robit niekto za mna. Samozrejme za proviziu. Uver bol na tento projekt 100%.