Radoslava Činčurová
26.02.08,08:28
Ahojte, potrebovala by som poradit ohladne phm. Vediem podvojne uctovnictvo pre zivnostnika a mam dilemu s phm. Viem ze mozem zauctovat nahradu vo vyske 6,2 x pocet km. Ale co so spotrebou? Mozem dat do nakladov vsetky blocky za phm ktore mi da, alebo mam phm pocitat na priemernu spotrebu pocet km x cena phm x priem. spotreba /100.
diky
Zoltán Kovács
26.02.08,07:30
Kombinovať nemôžeš. Buď paušálne náhrady - ak auto nie je obchodným majetkom, alebo skutočné tankovanie ak auto je zaradené do majetku.
liba2
26.02.08,07:53
Ahojte, potrebovala by som poradit ohladne phm. Vediem podvojne uctovnictvo pre zivnostnika a mam dilemu s phm. Viem ze mozem zauctovat nahradu vo vyske 6,2 x pocet km. Ale co so spotrebou? Mozem dat do nakladov vsetky blocky za phm ktore mi da, alebo mam phm pocitat na priemernu spotrebu pocet km x cena phm x priem. spotreba /100.
dikyK odpovedi potrebujeme vedieť, či je vozidlo zaradené v obchodnom majetku SZČO alebo nie.
Keďže uvádzaš základnú náhradu 6,20 Sk/km, ide pravdepodobne o vozidlo nezaradené do OM a vozidlo vlastné (nie kamarátovo).
Pri vozidle nezaradenom do OM spotreba sa vypočíta:
počet km (prejazdených na pracovné účely) x priem. spotreba podľa TP : 100 x cena PHL.
Zistenú sumu Sk možno zaúčtovať ako VOZD.
Súčasne treba zaplatiť daň z motorových vozidiel (ak nie je, tak dodatočne).
Radoslava Činčurová
26.02.08,09:43
dakujem liba ale dan z motor. vozidiel sa bude platit az do 31.1.2009? Alebo nie?
liba2
26.02.08,10:40
dakujem liba ale dan z motor. vozidiel sa bude platit az do 31.1.2009? Alebo nie?áno, myslela som že riešime ešte r.2007 :)